Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci kuvvetleri komutanı gözaltında!

Darbeci Kuvvetleri Komutanı olarak geçen Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 15:18 Güncelleme Tarihi: 21.7.2016 15:27
Darbeci hava kuvvetleri komutanı gözaltında!

15 Temmuz kalkışmasını gerçekleştirilendarbecilerin listesinde adı Kuvvetleri Komutanı olarak geçen Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslangözaltına alındı. Korgeneral Demirarslan, darbe soruşturmasının bir numaralı sanığı YAŞ Üyesi Orgeneral Akın 'e yakınlığıyla tanınıyordu. Havacılar arasında Öztürk'ün Demirarslan'ı çok sevdiği ve "Hasanım" diye çağırdığı biliniyor.

ERDOĞAN'A SUİKAST PLANLAYAN ÜS'TE SAATLERCE KALDI

Demirarslan'ın darbe girişimi gecesi saat 02.00'ye kadar İzmir Çiğli Üssü'nde bulunduğu öğrenildi. Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü, kalkışmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminin planlandığı yer olarak tanınıyor. Erdoğan'ı almak için bordo berelilerden oluşan 14 özel kuvvet ve 16 kişilik MAK ekibi, dört ve 50 bine yakın mermiyle Çiğli Üssü'nden havalanarak Marmaris'e gitmiş, ancak Erdoğan, bulunduğu sanılan otelden 15 dakika önce ayrılmıştı. Oteli helikopterden vuran özel kuvvet, korumalarla da çatışmaya girmişti. Çatışmada 2 koruma polisi şehit düşmüştü.

CUMHURBAŞKANINA SUİKASTİ KOORDİNE EDEN HAİN KOMUTAN HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ


KORGENERAL ÖZKAYA VEKALET EDECEK

Korgeneral Demirarslan'ın darbe soruşturmasında gözaltına alınmasının ardından Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı'na vekaleten görevlendirme yapıldı. Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı'na Korgeneral Yılmaz Özkaya'nın vekalet ettiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci hava kuvvetleri komutanı gözaltında!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN