FETÖ’nün hakimlerinin son intihar saldırısı

Giriş Tarihi: 21.7.2016 12:23 Güncelleme Tarihi: 21.7.2016 12:23
FETÖ’nün hakimlerinin son intihar saldırısı

FETÖ’nün imamı İlahiyatçı Doç. Adil Öksüz’ün cezaevinden FETÖ’cü hakimler tarafından kaçırılmasına bir dönem Gülen’e en yakın isimlerden biri olan Latif Erdoğan’dan sert tepki geldi: “Adil Öksüz çok önemli bir isimdi. Onun verdiği ifade ile FETÖ çorap söküğü gibi çözülecekti. Hiçbir generali değilde sadece onu kaçırmayı göze almaları FETÖ için önemini ortaya koyuyor. Eğer kaçırmasalardı infaz ederlerdi.”

Fetullahçı Terör Örgütü'nün imamı Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Adil Öksüz 15 Temmuz darbe gecesinde Akıncılar Üssü'nde yakalanmıştı. FETÖ'cü Hakime "arsa bakmaya gitmiştim" demiş ve serbest bırakılmıştı. Ardından hakkında tekrar tutuklama kararı çıkarılan Adil Öksüz, kısa sürede kayıplara karışmıştı. Fetullah Gülen'in 15 Temmuz darbe girişimini planladığının en önemli kanıtı olan Adil Öksüz'ün FETÖ'cü hakimler tarafından kaçırılmasına en sert tepki Gülen'e bir dönem en yakın isimlerden biri olan Latif Erdoğan'dan geldi.

Sabah.com.tr'ye konuşan Latif Erdoğan özetle şunları söyledi:

FETULLAH GÜLEN'İN YAKALANMASI KADAR ÖNEMLİYDİ

Adil Öksüz'ü çok iyi tanırım, o da beni çok iyi tanır. Gülen'in asker imamıdır. Gülen adına her emri vermiştir. Darbe gecesi Akıncılar Üssü'nde darbeyi yönetmesinin tek bir anlamı var; Başaracaklarına çok inanmışlardı. Onun yakalanmış olması çok önemliydi. Önemini şöyle ifade edeyim. Neredeyse Fetullah Gülen'in yakalanması kadar önemliydi. Emniyette verdiği ifade ile Fetullahçı örgüt çorap söküğü gibi çözülürdü.

EĞER FETÖ HAKİMLERİ TARAFINDAN KAÇIRILMASAYDI İNFAZ EDERLERDİ

ederseniz o kadar general yakalandı sadece Adil Öksüz için böyle bir fedakarlıkta bulundular. Çünkü Adil Öksüz konuştuğunda birçok gerçek ortaya çıkacaktı. Belki de kaçırmayı başaramasalardı onu bir şekilde infaz ederek konuşmasını engelleyeceklerdi. Onun konuşmaması için her şeyi göze alırlar.

ANKARA'DA BİNLERCE EVDEN BİRİNDE KALIYORDUR

Fetullahçı örgütün 'da binlerce evi var. Muvazzaf subaylar ve ondan sorumlu abinin buluşması için özel evler bile var. Şu anda bu binlerce evden birinde kalıyordur. Olaylar yatışmadan yurtdışına çıkmaya tevessül edeceğini zannetmiyorum. Ama yine de devletimizin bu konuda teyakkuzda olması gerekir. Bu tür önemli isimlerin mutlaka sahte bir kimlik ve sahte bir pasaportu vardır. Adil Öksüz'ün yakalanması bütün operasyon kadar önemli.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ YÜRÜTEN SAVCI VE HAKİMLERE DİKKAT

15 Temmuz darbe girişimini yürüten hakim ve savcıların atamasında çok dikkatli olunması gerekir. Adil Öksüz'ün kaçırılması olayı bize ders olsun. Üst rütbeli generalleri belki bırakmaktan çekinirler ama alt rütbelerdeki çok önemli isimler bu karmaşa ortamında serbest bırakılabilir. Çok titiz davranılmalı

DARBEYİ BİZ YAPMADIK DİYEN FETULLAHÇILAR SUSTU

Adil Öksüz'ün yakalanması ile birlikte "Darbeyi biz yapmadık" diyen Fetullahçılar da sustu. Fetullah Gülen her operasyonda olduğu gibi 15 Temmuz darbesinde arkasında çok önemli bir iz bıraktı. Adil Öksüz yakalanmasa da bıraktığı deliller yeterli. Gözaltından organize bir şekilde kaçırılması bile bu darbenin arkasından Fetullah Gülen olduğu gerçeğini ortaya koymak için yeterli. Ben bu konuda mahkeme sürecinde müdahil olabilirim.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün hakimlerinin son intihar saldırısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN