Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yamanlar Koleji'ne kayyum atandı

FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında, örgütle bağlantılı olduğu iddiasıyla Yamanlar Kolejinin de aralarında bulunduğu 29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema ve Şelale A.Ş'ye kayyum atandı.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 21:18
Yamanlar Koleji'ne kayyum atandı
Emniyet Müdürlüğü Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonlarında elde ettiği bilgi ve belgeler ile 'na bağlı birimlerin incelemeleri sonucu FETÖ'ye eleman kazandırdığı, mali destek sağlandığı iddiaları doğrultusunda, merkezleri İzmir'de bulunan Sema AŞ ile Şelale AŞ'ye kayyum atandı.

Atanan kayyumlar, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü ekipleri nezaretinde şirketlere ve şirketlere bağlı 29 eğitim kurumuna giderek idaresini devraldı.

Gülen'in 'mahrem' görüşmelerini yaptığı özel odası vardı

Fetullah Gülen grubuna bağlı ilk eğitim kurumu olduğu bildirilen Yamanlar Koleji'nin örgütte ayrı bir öneminin olduğu, örgütün temellerinin bu okulda atıldığı ve yurt dışına çıkmadan önce Gülen'in "mahrem" görüşmelerini yaptığı özel bir odasının bulunduğu iddia ediliyor.

Yamanlar Kolejinde yetişen "seçilmiş öğrencilerin" özellikle askeri liselere yerleştirildiği, örgütle bağlarını gizli tutan bu öğrencilerin harp okullarından mezun olanlarının ardından kolejdeki özel odada Gülen'e "bağlılık yemini" ettiği ve "himmet sözü" verdiği öne sürülüyor. Yine okuldan yetişen "seçilmiş öğrencilerin" emniyet teşkilatına ve kamu kurumlarına yerleştirildiği kaydediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yamanlar Koleji'ne kayyum atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN