Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a kaçan darbeci askerler hakim karşısında

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıktan sonra askeri helikopterle 'a kaçan 8 askerin duruşması başladı. Yoğun güvenlik önlemleri altında getirilen askerler, yasa dışı uçuş yapma ve ülkeye kaçak giriş suçlamalarından yargılanacaklar.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 12:21
Yunanistan'a kaçan darbeci askerler hakim karşısında

FETÖ'nün darbe girişimine katıldıktan sonra askeri helikopterle 'a kaçan 8 askerin Dedeağaç adliyesindeki duruşması başladı. Polis eşliğinde adliye binasına getirilen askerlerin ellerinin kelepçeli olduğu görüldü.

"HEPİNİZ DARBECİSİNİZ. KATİLSİNİZ!"

Bu sırada bir Türk vatandaşı Türk bayrağı açarak askerlere "Hepiniz darbecisiniz. Katilsiniz!" diye bağırarak tepkisini gösterdi.

Askerlerin mahkemeye getirilmelerinden önce ise davaya müdahil olmak isteyen Türk avukatlar basına açıklamalarda bulundu.

İstanbul Barosuna bağlı Hukukçular Derneği üyesi Ramazan Arıtürk, "Bu darbeci askerlere ilişkin çantamızda dosya var. Bunları mahkemeye sunacağız." şeklinde konuştu.

Arıtürk, ve Türkiye'nin de taraf olduğu uluslararası sözleşmeler gereği bu askerlerin sığınma hakkı bulunmadığını belirterek, "Bunlar Cumhurbaşkanımızın Marmaris'te kaldığı otele baskın düzenleyen katiller sürüsü. Baskından sonuç alamayınca İstanbul'da sivil halkı katlettiler." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN KALDIĞI OTELE SALDIRAN HAİN ASKERLERDEN BİRİ YAKALANDI

MARMARİS'TE DARBECİ ASKERLERİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanistan'a kaçan darbeci askerler hakim karşısında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN