İşte tutuklu hakim ve savcı sayısı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan hakim ve savcı sayısı 52 oldu.

Giriş Tarihi: 22.7.2016 11:26
İşte tutuklu hakim ve savcı sayısı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu'nca, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı çıkarılan Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 110 hakim ve savcıdan 99'u gözaltına alındı.

83 ŞÜPHELİDEN 52'Sİ TUTUKLANDI

İşlemleri tamamlanan ve tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen 83 şüpheliden 52'si "silahlı terör örgütüne üye olma'' ve ''cebir ve şiddet kullanarak Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs'' suçlarından tutuklandı.

11 ŞÜPHELİ FİRARİ

Sulh Ceza Hakimliği, 28'i adli kontrol hükümleri kapsamında olmak üzere, 31 hakim ve savcının da serbest bırakılmasına karar verdi. Gözaltında bulunan 16 hakim ve savcının işlemleri devam ederken, 11 şüpheli de firari bulunuyor. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Anadolu Adalet Sarayında görevli 39 savcı ve 71 hakim hakkında gözaltı kararı alınmıştı.

TUTUKLANANLAR ARASINDA O İSİMLER DE VAR

Tutuklananlar arasında eski HSYK 1. Daire Başkanı ve Anadolu hakimi İbrahim Okur, eski Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Asayiş ve Güvenlik Hizmetlerinden Sorumlu Daire Başkanı ve Anadolu hakimi Remzi Gemici de bulunuyor.

TERÖRİSTBAŞI GÜLEN MİLLETİ TEHDİT ETTİ

İSTANBUL'A GELMESİNİ BÖYLE ENGELLEDİLER

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte tutuklu hakim ve savcı sayısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN