Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elebaşı darbeyi itiraf, milleti ise tehdit etti

Teröristbaşı Fetullah Gülen yaptırdığı darbe girişiminin ardından örgütüne seslendi. Konuşmasında darbe girişimini itiraf eden Gülen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik olarak da suikast imasında bulundu

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Elebaşı darbeyi itiraf, milleti ise tehdit etti
FETÖ'nün Pensilvanya'daki elebaşı Fetullah Gülen'in örgütüne talimatlar ve millete tehditler yağdırdığı yeni konuşması yayımlandı. Darbe girişiminin ardından ilk açıklamalarında "Darbeyi ben yaptırmadım" diyen Gülen sözlerinin yalanına delillerin birer birer ortaya çıkması, itirafların başlaması, imamın Akıncı Üssü'nde yakalanması ve FETÖ'cü emniyet müdürünün asker kıyafeti ile tankın içinde ortaya çıkması ile bu yalanı daha fazla sürdürmedi.

ERDOĞAN'A SUİKAST İMASI
Darbe girişiminin ardından ilk kez video yayımlayan Gülen, videoda darbe girişimini ve halka yapılan hain saldırıları hem savundu hem de itiraf etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da açıkça tehdit eden Gülen, Hitler'in intiharını hatırlatarak akıllarında olan suikast ihtimalini dışa vurmuş oldu. Meydanlarda şanlı direnişleri ile darbeye izin vermeyen milleti de tehdit eden teröristbaşı, kamuoyunun milleti sarmaladığını da itiraf etti. "Varsın bir sürü ahmak bir başarı elde etmiş gibi güledursun, düğünler dernekler kursun, o komik durumlarını birer bayram ilan etsinler fakat dünya onları alaya alıyor" diyen Gülen, sözlerini "Hayatta kalırlarsa eğer yaptıklarından utanacaklar ve keşke diyecekler fakat öbür tarafta da keşke diyemeyecekler" şeklinde sürdürdü.

DARBECİLERE OKUNMUŞ BİRER DOLAR VERİLMİŞ
Kocaeli'nde gözaltına alınan askerlerin üzerlerinden çıkan 1'er dolarlar dikkat çekti. Yapılan araştırma ve incelemeler sonunda dolarların askerler arasında bir şifre olduğu, paraların bizzat Fetullah Gülen tarafından okunduğu ve para üzerlerinde bulunan "F" işaretinin Gülene yakın olan üst rütbelilere, üzerlerinde "j" ve "c" harfleri bulunanları ise alt rütbelilere dağıtıldığı iddia edildi. Darbeci askerlerin birbirlerini bu paraları ile tanıdığı da iddia ediliyor.

FETÖ ANA İDDİANAMESİ KABUL EDİLDİ
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) beyin takımına ilişkin yürütülen soruşturmanın iddianamesi Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Davanın ilk duruşması, 22-25 Kasım 2016'da görülecek. Fetullah Gülen'in '1 Numara' olduğu 73 kişilik iddianamede, sanıklara 10 ayrı suçlama yöneltilirken, her sanık için ikişer kez müebbet ve 65'er yıl hapis cezası istendi. Öte yandan Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından yürütülen MİT TIR'ları ihanetiyle ilgili hakkında yakalama emri bulunan Jandarma imamlarından "Akif"' kod isimli Hasan Bektaş emniyete giderek teslim oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elebaşı darbeyi itiraf, milleti ise tehdit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN