Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aslanlar gibi çarpıştık

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Aslanlar gibi çarpıştık

FETÖ’cü hainlerin darbe girişimini başlattığı Boğaziçi Köprüsü’nde Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve ekibi de destan yazdı. ‘Çalışkan Müdür’ o uzun geceyi: “Ben ve ekibim aslanlar gibi çarpıştık” sözleriyle anlattı

Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Fetullahçı terör örgütünün vahşi darbe girişiminin başladığı anlarda, Boğaziçi Köprüsü'nün girişine giderek gerçek bir kahramanlık destanı yazdı. Vatandaşlarla birlikte polislerin bastırdığı operasyonu buradan yöneten Çalışkan, o geceyi SABAH'a anlattı.

Kanlı darbe girişiminde bulunan FETÖ'cü teröristlerin DAEŞ ve PKK'lı teröristlerden daha tehlikeli olduğunu anlatan Mustafa Çalışkan, "Karşımızda, serseri teröristlerden daha tehlikeli, gözü dönmüş adamlar vardı. Terör örgütleri bir yer seçiyor, eylemini oraya yönelik yapıyor. Bu caniler, vatandaşın üzerine rastgele açıyorlar" diye konuştu.

İstanbul'da ilk kalkışma noktasının Boğaziçi Köprüsü olduğunu anlatan Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, "Askerlerin oraya geldiği anda, saat 21.30'da ben de oraya gittim ve operasyonu oradan yönettim. Ben ve ekibim o akşam aslanlar gibi çarpıştık. Çünkü devlet bizi bu günler için yetiştirdi. Bunun için bize yıllardır maaş ödüyor" dedi.

HALKA SAVAŞ MERMİSİ ATTILAR

Çalışkan, olayların seyrini şöyle anlattı: "Önce askerleri araçlarla getirip köprünün girişine bıraktılar. Tank sonradan geldi. Tanktan üç kez halkın üzerine açıldı. Mermilerden biri, Karayolları binasının önünde duran TOMA aracımıza isabet etti, delip geçti. Bu sırada 4 vatandaşımız, savaş mermisiyle parçalanarak şehit oldu. Aynı saatlerde Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü binamızı da kuşattılar. Boğaziçi Köprüsü'ndeki darbecilerin saldırıları sırasında, yakın korumam da şehit edildi. Bir korumam ile özel kalemimdeki bir polis de ağır yaralandı."TEHLİKE SÜRÜYOR

Mustafa Çalışkan, gelinen noktada hâlâ darbe ya da yeni kalkışma riskinin olup olmadığına ilişkin sorumuza da "Genel çerçeveyi tam olarak görüyorum, desem yanlış olur. Ama şu anki durum çok sıkıntılı da değil. Ama 'Rutin hayatımıza dönebiliriz' de değil" yanıtını veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslanlar gibi çarpıştık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN