Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbe girişimini nefretle kınıyorum

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimini, sanatçılar hem bireysel hem de toplu olarak şiddetle kınadı. “Darbe girişimini ve tüm antidemokratik eylemleri nefretle kınıyorum” derken tiyatrocular da “Darbeye hayır, yaşasın demokrasi” diyerek tepkilerini gösterdi

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Darbe girişimini nefretle kınıyorum
Sanatçılar hem bireysel hem de toplu olarak 15 Temmuz'daki FETÖ darbe girişimini şiddetle kınadı. Bireysel olarak tepkisini dile getirenler arasında ünlü oyuncu da vardı. İmirzalıoğlu, sosyal medya hesabından Türk bayrağı önünde çekilmiş bir video paylaştı ve "Yüce milletimizin iradesine, özgürlüğüne, demokrasi içinde yaşama hakkına karşı düzenlenen bu darbe girişimini ve tüm anti demokratik eylemleri nefretle kınıyorum. Bu terör saldırısı karşısında hayatını kaybeden kahraman demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim. Hepsine minnettarım. Hepsini saygıyla anıyorum. Gün demokrasimize sahip çıkma günüdür. Gün birlik olma günüdür" dedi.

ASİL KANDAN HABERSİZLER
İstanbul Büyükşehir Belediyesi () Şehir Tiyatroları öncülüğünde toplanan tiyatrocularsa FETÖ'nün darbe girişimini, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde kınadı. İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, "Üzücü olan belki de bu mısraları birçok yerde söyleyen kandırılmış zavallılar bu millete zincir vurabileceklerini sandılar. Bu milletin asil kanından habersiz olduklarını gösterdiler. Layık olduklarıyla karşılaştılar, hak ettiklerini görecekler" dedi.

BÜTÜN DÜNYA GÖRSÜN
İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur ise Şehir Tiyatroları olarak "Darbeye hayır, yaşasın demokrasi" demek için toplandıklarını vurguladı. Uygur "Buradaki kalabalıktan çok gururlandım. Sanatçı arkadaşlarım ve çalışanlar adına, dışarıdan bizi destekleyen sanatçı dostlarımız adına, inanılmaz mutlu oldum. Bir kere daha birleştiğimizi, birlik olduğumuzu bütün dünyaya göstermiş olduk" diye konuştu. Darbeye karşı yapılan tepki gösterisine Behzat Uygur, , Perihan Savaş, Mert Turak, Engin Altan, Bahtiyar Engin, Kubilay Tenbeklioğlu, Tolga Yeter, Melahat Abbasova, Kerem Yılmaz, Birol Cürgül ve Tuluyhan Uğurlu gibi isimler katıldı.


BURAK KURT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe girişimini nefretle kınıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN