Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“FETÖ’cü darbecileri lanetliyoruz”

Giriş Tarihi: 24.7.2016
“FETÖ’cü darbecileri lanetliyoruz”

1000 yazar ve düşünür, bildiri yayınlayarak 15 Temmuz darbe girişimini lanetledi. Halkı, Cumhurbaşkanı’na destek olmaya çağırdı

Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi, 15 Temmuz Darbe Girişimi'ne karşı ortak tavır alarak darbeyi lanetleyen bir bildiri yayınladı. 1000 yazarın imzaladığı 'Şahitlik Bildirisi'ni TYB İstanbul Şube Başkanı, yazar-şair Mahmut Bıyıklı, birliğin Cağaloğlu'ndaki merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

BİRLİK VURGUSU YAPILDI
İmzacı yazarlardan bazılarının da katıldığı toplantıda konuşan Mahmut Bıyıklı, darbe kalkışmasına tepki için bir araya geldiklerini söyledi. Bıyıklı, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve seçilmiş Başbakan'ın yanında olduklarını kaydederek darbe girişimini lanetlediklerini ifade etti. 'Şahitlik Bildirisi'nde şu ifadeler yer aldı: "Bizler bu toprakların tarihe şahitlik eden yazarları olarak, aziz milletimize karşı girişilen darbeyi ve 'FETÖ'cü Darbecileri' lanetliyoruz. Tarihe kayıt düşmek ve şahitlik adına millet tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, millet tarafından seçilmiş Başbakanımızın yanında olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz. Bu büyük ülkeye, 'mize karşı başlatılan işgal girişimini soylu duruşuyla püskürten aziz Türk milletini saygıyla selamlıyoruz." Yazar Belkıs İbrahimhakkıoğlu da, 'nin zor bir dönemden geçtiğini, ama bu zorlukların atlatılacağını dile getirerek, "Bu durumdan inşallah yüz akımızla çıkacağız. Moralimizi bozmaya gerek yok ancak gaflete de düşmemek lazım. Özellikle şu günlerde ağzımıza, davranışlarımıza sahip olmamız lazım. Meseleyi, bir milli mesele olarak görmeliyiz. Bu bir parti meselesi değildir, vatanımız, milletimiz söz konusudur" diye konuştu. Bildiriyi imzalayan isimler arasında Beşir Ayvazoğlu, Rahim Er, Ahmet Taşgetiren, Yavuz Bahadıroğlu ve Ahmet Kekeç de bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“FETÖ’cü darbecileri lanetliyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN