Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ deposundan ‘Darbe Geni’ çıktı

FETÖ deposundan ‘Darbe Geni’ çıktı

’da Gülen’in sağ kolu Hancı’nın gözaltına alınmasının ardından, FETÖ’ye ait depo basıldı. Depoda darbecilerin evlerinde de bulunan ‘Darbe Geni’ adlı ele geçirildi

'da FETÖ'ye ait depoyu basan , aralarında darbeye katılan bazı generallerin evlerinde de bulunan çok sayıda 'Darbe Geni' adlı ile KPSS cevap kâğıtları ve Bank Asya ile ilgili dokümanlar ele geçirildi. İki katlı olan depoda terör örgütüne ait yasaklı yayınlar ile aralarında yazar kasa ve kaşe gibi eşyaların da olduğu çok sayıda yurt malzemesi bulundu. Depodaki malzemeler, incelenmek üzere Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. FETÖ ile bağlantısı okulların kapatılacağı bilgisini alan örgüt üyelerinin, okullardaki kitap, doküman ve diğer malzemeleri, toplayıp bu depoya götürdükleri belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

2 NUMARA KİMLERLE GÖRÜŞTÜ?
Önceki gün Trabzon'un Araklı ilçesinde yakalanan ve örgüt lideri Gülen'in sağ kolu olduğu öne sürülen Davut Hancı'nın sorgusu sürüyor. Kanada'daki bir cezaevinde çalışan ve örgütün bu ülkedeki en üst düzey sorumlularından biri olduğu belirlenen Hancı'nın ifadesinde 8 Temmuz'da İstanbul'a geldiğini, önce akrabalarını ziyaret ettiğini, ardından da rahatsız olduğu için babasını görmek üzere Araklı'ya geldiğini anlattığı öğrenildi. Geçen yıl da yine ziyaret için geldiğini öne süren ve örgütle ilgili bağlantılarını kabul etmeyen Hancı'nın, bu yönde susma hakkını kullandığı bildirildi. Bu arada polis, Hancı'nın İstanbul'a geldikten sonra yeni bir GSM hattı aldığını tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren polis, Hancı'nın Türkiye'ye geldikten sonra bu hatla kimlerle görüştüğünü araştırıyor.

6 AYDIR DARBECİLERE TALİMAT VERİYORDU
FETÖ militanlarının darbe girişimi sonrası Akıncı Üssü'nde yakalandığı halde serbest bırakılan ve kayıplara karışan 'Havacılar imamı' Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz'ün darbeden 6 ay önce talimatları cuntacı subaylara iletmeye başladığı ortaya çıktı. "Tarla bakmak için 150 TL'ye anlaştığım taksici beni Kazan'a getirdi" diyen Öksüz'ün ifadesi 'yalan' çıktı. Firari imamın ifadesinde adres gösterdiği evler de 'boş' çıktı. Örgüt imamının serbest kaldıktan sonra cep telefonunu kırıp attığı, yurt dışına kaçmak için de örgüte ait hücre evlerinde saklandığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ deposundan ‘Darbe Geni’ çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN