Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'nün hayal kırıklığı cezaevindeki "not"a yansıdı

Giriş Tarihi: 27.7.2016 11:49 Güncelleme Tarihi: 27.7.2016 14:51
FETÖ'nün hayal kırıklığı cezaevindeki nota yansıdı

2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun havalandırma alanında, tutuklular tarafından bir sonraki havalandırma alana atılarak zincirleme şekilde FETÖ'nün elebaşı Gülen'in yeğenine ulaştırılmak istenen not ele geçti. Üzerinde "Mezher abi hani tamamdı. Bu girişim başarısız oldu. Arkadaşlar iyi organize olamadılar herhalde, şimdi ne olacak?" ifadeleri yer alan not, FETÖ üyelerinin darbe girişimi sonrası yaşadığı hayal kırıklığını ortaya çıkardı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girimi sonrası cezaevinde ele geçen, örgütün okullar ve dershaneler sorumlusu olduğu ileri sürülen Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'e gönderilen not, örgütte yaşanan hayal kırıklığını ortaya koydu.

Kırıklar'daki, terör ve suç örgütleri üyelerinin tutulduğu 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun havalandırma alanlarında 21 Temmuz'da günlük kontrollerini yapan infaz koruma memurları, havalandırma alanlarının birinde top haline getirilmiş bir not kağıdı buldu.

"M.MEZHER GÜLEN, SİZE ZAHMET"

Memurlar, üzerindeki "C-103 M.Mezher Gülen, size zahmet" yazılı bilgiden, C-103 koğuşunda kalan, FETÖ/PDY'nin okullar ve dershaneler Türkiye sorumlusu olduğu iddiasıyla 17 Mayıs'ta geçekleştirilen operasyonda yakalanarak tutuklanıp cezaevine konulan, örgütün lideri Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'e gönderilmek istendiği anlaşılan notu cezaevi yönetimine iletti.

BAKAN BOZDAĞ: GÜLEN HER AN KAÇABİLİR

ÖRGÜTTE BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI

Cezaevi yönetimince İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen not, FETÖ üyelerinin darbe girişimini beklediklerini ve başarısızlık karşısında yaşadıkları hayal kırıklığını adeta belgeledi.

NOTTA, ŞU İFADELER DİKKATİ ÇEKTİ: ABİ HANİ İŞ TAMAMDI

"Mezher abi hani iş tamamdı. Bu girişim başarısız oldu. Arkadaşlar iyi organize olamadılar herhalde, şimdi ne olacak. Abi, başka bir girişim var mı? Bizler buralarda ne yapabiliriz. Bizlere inşallah burada bir sıkıntı yapmazlar. Abi sizler de kendinize dikkat edin, Abilere selamlar. Abi okuduktan sonra notu lavaboda yakın."

İŞTE O NOT:

HAVALANDIRMA ALANINDA BULUNDU

Cezaevi yetkilileri savcılığa, hükümlü ve tutukların tutuldukları odaların havalandırma alanlarına açıldığı, bu kağıt parçalarının tutuklu ve hükümlüler tarafından zincirleme şekilde bir yanındaki havalandırma alanına atılarak ilgili koğuşa ulaştırılmaya çalışıldığı, daha önce de benzer durumlarla karşılaşıldığı bilgisini aktardı.

FETÖ LİDERİ GÜLEN'DEN ABD'YE ADETA YALVARDI

EL YAZISI ÖRNEKLERİ ALINDI

Savcılığın talimatıyla, notun kimin tarafından yazıldığının tespitine yönelik, karşılaştırma yapılmak üzere "el yazısı" örnekleri alındığı bildirildi. Cezaevinde aynı blokta kalan, "İzmir'deki askeri casusluk soruşturmasında kumpas" iddialarına ilişkin davada tutuklu bulunan bir polis memurunun da konuya ilişkin ifadesinin alındığı öğrenildi.

YEĞEN GÜLEN VE ÖRGÜT ÜYELERİ "YÜKSEK GÜVENLİKLİ" CEZAEVİNDE TUTULUYOR

Terör ve örgütlü suçlar kapsamında tutuklanan ya da hüküm giyenlerin tutuldukları İzmir 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, FETÖ üyelerinin yanı sıra terör örgütleri PKK, DHKP-C, MLKP, DAEŞ üyeleri de bulunuyor.

4 Bloktan oluşan 59'u tek, 103'ü 3 kişilik odalara sahip 368 kişi kapasiteli cezaevinde İzmir'de 17 Mayıs'ta düzenlenen operasyonda yakalanan "Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "terör örgütü adına faaliyet yürütmek" ve "terör örgütüne finans sağlamak" suçlamalarıyla tutuklanan Mehmet Mezher Gülen'in yanı sıra diğer FETÖ soruşturmalarında tutuklu olan örgüt üyeleri kalıyor.

FETÖ'NÜN BİNLERCE TETİKÇİSİ NEREYE GİTTİ?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün hayal kırıklığı cezaevindeki "not"a yansıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN