Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite arazileri FETÖ'nün vakfına mı devrediliyor?

Bazı üniversitelerin malvarlıklarının merkezi ’da bulunan FETÖ’ye ait Teknik Elemanlar Vakfı’na (TÜTEV) devredildiği öğrenildi. FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Turgut Özal Üniversitesi ve Fatih Üniversitesi Ankara’da TÜTEV’in kiracısı görünüyor. Bu nedenle bu binalara el konulamıyor.

Giriş Tarihi: 27.7.2016 17:46
Üniversite arazileri FETÖ'nün vakfına mı devrediliyor?

Bürokrasideki kadrolaşmayı kullanarak devleti soyan Fetullahçı Terör Örgütü'nün her gün yeni bir oyunu ortaya çıkıyor. Örgüt bünyesinde faaliyet gösteren mühendis ve ara elemanları bir çatı altında toplamak için kurulan Teknik Elemanlar Vakfı daha önce de başta Çorum olmak üzere birçok merkezde yolsuzlukları ortaya çıkmıştı.

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ ARAZİSİ TÜTEV'İN ÜZERİNDE

Bazı üniversitelerin malvarlıklarının merkezi 'da bulunan FETÖ'ye ait Teknik Elemanlar Vakfı'na (TÜTEV) devredildiği öğrenildi. FETÖ'ye yakınlığı ile bilinen Turgut Özal Üniversitesi ve Fatih Üniversitesi Ankara'da TÜTEV'in kiracısı görünüyor. Bu nedenle bu binalara el konulamıyor. Ankara Ostim'de 17 dönümlük yerleşke TÜTEV'e devredildiği için hiçbir işlem yapılamıyor. Devlet birçok Fetullahçı Terör Örgütü'ne yakınlığı ile bilinen birçok vakıf ve derneğe el koyarken Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV)'e hala hiçbir işlem yapılmadığı öğrenildi.

FETÖ TEŞVİKLERİ BU VAKIF ÜZERİNDEN AKLIYOR

Fetullahçı Terör Örgütü, Avrupa Birliği, Dünya Bankası ve TÜBİTAK üzerinden gelen milyonlarca dolar fon ve teşvikleri bu vakıf üzerinden aklıyor. 11 Şubesi bulunan TÜTEV haftalık toplantılarına devam ediyor. Başta Çorum olmak üzere birçok şubede yolsuzluk iddiaları yargıya taşınırken TÜTEV hakkında ne zaman işlem yapılacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite arazileri FETÖ'nün vakfına mı devrediliyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN