'li yönetmenden yetkililere FETÖ çağrısı

Giriş Tarihi: 28.7.2016 09:57
ABD'li yönetmenden yetkililere FETÖ çağrısı

'de 5 yıldır Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) okullarını araştıran yönetmen Mark Hall, FETÖ'nün 'deki darbe girişiminin kendisini hiç şaşırtmadığını söyledi.

'de FETÖ okullarıyla ilgili eğitim dünyasında ses getiren "Killing Ed" belgeselini yapan yönetmen Hall, yaptığı açıklamada, "Fetullah Gülen ve yandaşlarının 'de şiddet içeren bir darbe denemesinde bulunması oldukça endişe verici bir durumdur."

ABD'DE YIPRATICI VE YOZLAŞTIRICI BİR ETKİSİ VAR

Filmim "Killing Ed" için 5 yıla yakın Gülen hareketini araştırdıktan sonra, hükümeti devirmeye kalkışmasından hiç şaşırmadım. ABD'de yıpratıcı ve yozlaştırıcı etkisi olmuştur." dedi.

BİZİM VERGİLER TÜRKİYE'DEKİ DARBE GİRİŞİMİNDE Mİ KULLANILDI

FETÖ'nün ABD'de birçok politikacı, gazeteci ve akademisyeni nüfuzu altına aldığını belirten Hall, "ABD'de her yıl 150 okulu yönetsin diye 500 milyon doların Fetullah Gülen'in takipçilerine verilmesi benim ilgimi çekmişti." diye konuştu.

Amerikalı yetkililere seslenen Hall, "Şimdi soruyorum. Bizim vergiler Gülen tarafından 'de gerçekleştirilen şiddet içeren askeri darbe girişiminde harcandı mı?" sorusunu yöneltti. Hall, FETÖ elebaşı Gülen'in Türkiye'ye iade edileceğini umduğunu ifade etti.

FİRARİ HAİN ÖKSÜZ 2 KEZ ABD'YE GİTMİŞ

BAKAN BOZDAĞ: GÜLEN HER AN KAÇABİLİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li yönetmenden yetkililere FETÖ çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN