KPSS mağduru tarlada sulamacılık yapıyor

FETÖ'ye yakın kişilere soruların sızdırılması nedeniyle 2010 KPSS'de aldığı puanla öğretmenliğe atanamayan Süleyman , 'in Kızıltepe ilçesinde zirai sulamacı olarak çalışıyor.

Giriş Tarihi: 28.7.2016 16:07 Güncelleme Tarihi: 28.7.2016 18:45
KPSS mağduru tarlada sulamacılık yapıyor

Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yakın kişilere soruların sızdırılması nedeniyle 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) aldığı puanla öğretmenliğe atanamayan ve zirai sulamacı olarak çalışan Süleyman , usulsüzlüğü yapanlara gereken cezanın verilmesini istiyor.

FETÖ'NÜN MAĞDUR ETTİĞİ KADIN KONUŞTU: BENDEN DAHA KORKAKLARMIŞ!

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ OKUDU

Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Bilgisayar Eğitimi Elektronik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Yıldırım, 2010'da girdiği KPSS'den 73 puan aldı. Soruların sızdırılması nedeniyle atanamayan Yıldırım, 'in Kızıltepe ilçesinde mısır ve pamuk tarlasında sulamacılık yapmaya başladı.

"FETÖ'CÜLER BENİ FUHUŞLA SUÇLADI"

Elbeyli Mahallesi'nde oturan üç çocuk babası Yıldırım, AA muhabirine, 2010 KPSS'de soruların sızdırılması nedeniyle öğretmenlik yapamadığını söyledi.

"MAĞDURLAR TARLADA ÇALIŞIYOR"

Mağduriyetlerin giderilmesi için ilgili kurumların çalışma yürütmesini isteyen Yıldırım, "Benim gibi mağdurlar, kurumlara yerleşemediği için tarlada ya da geçici işlerde çalışıyor. Devletimiz 2010 KPSS'deki atamalarda usulsüzlük yapanları tespit etmeli. Devlet usulsüzlük yapanlara gereken cezayı versin. Onlardan doğacak boşluklara da bizi yerleştirsin. Tabii yine puanlarımız çerçevesinde, haksızlık yapmadan. Hak neyse o olsun." ifadelerini kullandı.

FETÖ, ABD'DE ASKERİ HAVA ÜSSÜNDE OKUL AÇTI

"Devletimiz gerekeni yapıyor"

FETÖ mensuplarının, devletin silahı, tankı, topu ve uçağıyla birçok kişiyi şehit ettiğini söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Devletimiz gerekeni yapıyor. Günbegün izliyoruz, umarım hak yerini bulur. Bu girişimi kınıyoruz. Hiçbir güç, millet iradesinin üstünde değildir. Devletimizi ve hükümetimizi, partilerimizi ve milli iradeye destek çıkan herkesi halk olarak desteklemeye devam edeceğiz. Örgütün, yurt dışından daha üst akıllarla ülkemize müdahalede bulunup, bizi farklı yeni yöntemlerle sömürmesine izin vermeyeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS mağduru tarlada sulamacılık yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN