15 Temmuz işgal hamlesiydi

FETÖ’cü teröristlerin hain darbe girişiminin bir işgal hamlesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Allah’ın izniyle bize tuzak kuranların tuzaklarını millet olarak başlarına geçirdik

Giriş Tarihi: 30.7.2016
15 Temmuz işgal hamlesiydi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı'ndaki konuşmasında, önemli mesajlar verdi. Erdoğan'ın besmele çekerek başladığı konuşmasından satır başları özetle şöyle:
15 Temmuz gecesi 170'i sivil, 62'si polis, 5'i de asker olmak üzere 237 şehit verdik. Şimdi de 237 şehidimizin her birinin adını aynen Çanakkale şehitlerinde olduğu gibi anıtlaştıracağız.
15 Temmuz'da yaşadığımız olayın bir işgal hamlesi olduğunu elbette biliyoruz. 237 şehit verdiğimiz 15 Temmuz gecesi millet olarak, Allah'ın izniyle bize tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirdik.
Hemen şuracıkta önce Jandarma ile Külliye arasındaki kavşağı uçakla bombaladılar. Yetmedi, hemen arkasından tam camimizin önünde orayı bombaladılar ve orada 5 şehit verdik. Bunu ancak kafir yapar. Bunu ben Müslümanım, ben Türküm diyen birisi yapilir mi? Bunların bu milletle alakası yok.
Birileri bize akıl veriyor. Batı'dan 'geçmiş olsun'. Ardından bir şey daha söylüyorlar. Bu attıklarınız, açığa alınanlar sebebiyle endişeliyiz diyorlar. Siz işinize bakın. Benim ülkemde darbe olacak ve benim ülkemde 237 şehidim, 2 bin 191 yaralım olacak, bir tane kalkıp taziyede bulunacak, ardından 9 tane nasihat vereceksin. O aklı kendine sakla.
Şu ana kadar ne AB'den, ne Avrupa Konseyi'nden, ne Batı'dan kalkıp da buraya taziye için gelen bir kişi yok. Utanmadan, sıkılmadan kalkıp bu tür şeyleri söyleme zilletinde bulunuyorlar.
Milletimiz işte bu büyük tehlikeyi, tehdidi gördüğü için AK Partilisi, CHP'lisi, 'lisi, diğer partilere gönül veren insanlarıyla darbe girişimine karşı çıktı, devletinin ve yöneticilerinin yanında yer aldı. Bu uyanış günlük siyasi çekişmelerin, polemiklerin, rekabetin ötesinde ve üzerinde bir birlikteliği, dayanışmayı beraberinde getirdi.

15 TEMMUZ BİR MİLAT
Geldiğimiz noktada 'eskiden şunu dedik, şunu söyledik' demenin anlamı ve gereği yoktur. Bundan sonra önümüze bakma zamanıdır. 15 Temmuz'u devlet ve millet olarak milat haline dönüştüremezsek yazıklar olsun bize. Bu vesileyle, şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları, bir kereye mahsus olarak davalarımı çekiyorum ve affediyorum.
Ülkemizde oynanan oyunu bozduk. Suriye, Irak'ta, Libya ve 'da, Ortadoğu'da ve dünyanın her yerinde oynanan oyunları bozacağız.
Dostlarımızın samimi desteğini bir kenara koyarak söylüyorum. Pek çok devletin, pek çok devlet yetkilisinin ülkemizdeki darbe girişimi karşısındaki tavrı demokrasi adına bir utanç belgesidir.
Darbecilerin akıbetlerinden endişe ettikleri kadar Türkiye'nin demokrasisinden, milletimizin hayat hakkında, geleceğinden endişe duymayan hiçbir ülke, hiçbir ülke lideri bizim dostumuz değildir. Bunu böyle bilsinler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz işgal hamlesiydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN