Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'cü hainler son buluşmasını bu evde yaptı!

FETÖ'nün darbeci askerleri ile sivil örgüt militanlarının 15 Temmuz günü saat 16.00 sularında yakınlarındaki hücre evinde buluştukları ortaya çıktı. FETÖ’cü hainlerin binadaki 1 numaralı daireyi 3 ay önce kiraladıkları belirlendi.

Giriş Tarihi: 30.7.2016 11:41
FETÖ'cü hainler son buluşmasını bu evde yaptı!

FETÖ'nün darbeci askerlerinin katıldığı darbe girişimiyle ilgili soruşturmayı yürüten ve savcılık, darbe girişiminden bir kaç saat önce bazı sivil ve askerin buluştuğu evi ortaya çıkardı. yakınlarındaki ev ve şüpheli askerlerin ifadeleri bu evde darbe ile ilgili lerin yapıldığını ortaya koydu. Milliyet'in aldığı bilgiye göre, darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan şüpheli askerlerin itirafları sonrasında, sivil ve darbeci askerlerin darbe girişimi öncesinde başkentte bir araya geldikleri evler de tespit edilmeye başlandı.

SAATLER ÖNCE BULUŞTULAR

Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi'nde devam eden sorgulamalar sonrasında TSK içinde "imam" olarak faaliyet yürüttükleri ileri sürülen kişilerle bazı TSK personelinin bir araya gelerek görüşmeler yaptıkları belirlendi. Alınan ifadeler çerçevesinde, bir grup sivil kişi ile bazı rütbeli TSK personelinin darbe girişiminden bir kaç saat önce Beşevler'de bir eve geldikleri ve görüşme yaptıkları anlaşıldı. Adı gizli tutulan üst rütbeli bir TSK personeli verdiği ifadesinde, kendisinin 15 Temmuz günü saat 16.00 sıralarında Beşevler'de Anıtkabir yakınlarında bir apartman dairesine geldiğini anlattı.

POLİS O EVİ BELİRLEDİ

Aynı şüpheli asker, ifadesinde eve girdiğinde sivil bir kişi ile görüştüğünü, ancak evdeki diğer odalarda da başka kişilerin ayakkabılarını gördüğünü ve böylece o odalarda da görüşmeler yapıldığı kanaatine ulaştığını anlattığı öğrenildi. Şüphelinin, ifadesinde evde darbe girişimiyle ilgili değerlendirmeler yapıldığını söylediği ifade edildi. Söz konusu şüphelinin verdiği bilgiler doğrultusunda polis, Beşevler'deki evi belirledi. Anıtkabir'e çok yakın bir bölgedeki bir apartmandaki dairenin Gülen cemaatine mensup kişilerce kiralandığı ve görüşmelerde kullanıldığı anlaşıldı.

EVİ ANİDEN BOŞALTTILAR

Alınan bilgiye göre, FETÖ'cüler daireyi üç ay önce kiraladı. Birkaç daire dışında bütün dairelerin boş olduğu apartmanın bilinçli olarak seçildiği düşünülüyor. Esnaf, daireyi kiralayanları tanımadıklarını ancak burayı eğitim merkezi gibi kullandıklarını düşündüğünü söyledi. Esnaf, darbe girişiminden bir hafta önce, 8 Temmuz Cuma günü dairenin aniden boşaltıldığını, daha sonra buraya masa ve sandalye taşındığını ifade ediyor.

EŞOFMANLI DARBECİ ERLERİN SIRRI ORTAYA ÇIKTI

KALBİNDE DARBECİLERİN KURŞUNUYLA YAŞIYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cü hainler son buluşmasını bu evde yaptı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN