Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MİT operasyonunu yapan general de ihraç edildi

TSK'da yaşanan ikinci ihraç dalgasında çeken isimler de var. Bu subaylar içinde en dikkat çeken isimlerden biri Tuğgeneral Hamza Celepoğlu… Celepoğlu, Adana Bölge Jandarma Komutanı olduğu dönemde, MİT’in kontrolünde Suriye’ye sevkiyat yapan Tırlara ‘IŞİD’e silah götürüyorlar’ iddiasıyla Jandarma’nın yaptığı operasyonun emrini vermişti.

Giriş Tarihi: 31.7.2016 14:06
MİT operasyonunu yapan general de ihraç edildi

Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü'ne bağlı 1389 i personel TSK'dan ihraç edildi. İhraç edilenler arasında Genelkurmay Karargâhı'nda, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda ve diğer birçok kritik birimlerde görev yapan subaylar var. Bu subaylar içinde en çeken isimlerden biri Tuğgeneral Hamza Celepoğlu… Celepoğlu,Adana Bölge Jandarma Komutanı olduğu dönemde, MİT'in kontrolünde Suriye'ye sevkiyat yapan Tırlara 'IŞİD'e silah götürüyorlar' iddiasıyla Jandarma'nın yaptığı operasyonun emrini vermişti.

Celepoğlu, MİT kontrolündeki tırlara yapılan şaibeli operasyonlara dair soruşturmada tutuklandıktan sonra tahliye edilmiş ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine atanmıştı.

TSK'DAN İHRAÇ EDİLEN BİN 389 ASKER

'BALYOZ KUMPASINI YAPANLARDAN'

Balyoz davasında yargılanarak 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, "Balyoz darbe planı"nın delili sayılan verilerin Celepoğlu'nun görev yaptığı Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı Aşırı Sağ Faaliyetler Şubesi ile İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi'nden temin edildiğini iddia etmişti.

'FETÖ'NÜN POLİSLERİYLE TEMASTAYDI'

Albay Yıldırım, elindeki belge ve bulguların Hamza Celepoğlu'nun "TSK'ya kurulan Balyoz kumpasının" şüphelileri arasında olduğunu açıkça gösterdiğini belirterek şunları söylemişti: 'Celepoğlu, paralel yapının elemanları olduğu yönünde hiçbir kuşku bulunmayan, haklarında çeşitli idari soruşturma açılan dönemin İstanbul TEM Şube Müdürü Yurt Atayün ve İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'le sık sık ve yalnız başına görüştü.' (Milliyet)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MİT operasyonunu yapan general de ihraç edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN