Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zorunlu askerlik süresi kısalacak mı?

Giriş Tarihi: 1.8.2016 12:16 Güncelleme Tarihi: 1.8.2016 14:27
Zorunlu askerlik süresi kısalacak mı?

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, askerliğin kısalmasıyla ilgili soruya, "Askerlik süresi de dahil olmak üzere ilgili çalışmalar yapılacak." cevabını verdi

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili olarak şunlaorı söyledi;

İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Bugün daha evvel teferruatını biliyorsunuz ben anlatmadım onun için 669 nolu KHK (Kanun Hükmünde Kararname) bu anlamda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeniden yapılandırılmasında ana çerçevesini oluşturuyor. Ama her şeyi içermiyor. Bundan sonra bu ana çerçevede askerlik süresi de dahil olmak üzere ilgili çalışmalar yapılacak. Zaten TSK'nın 2030 perspektifi olarak sürdürdüğü bir çalışma var. Orada uzman orduya geçiş süreçleri hızlandırılacak. Bununla ilgili usuller esaslar belirlenerek bu süre tamamlanacak.

TSK'YI ASIL AMACINA VATAN SAVUNMASINA TEKRAR KAVUŞTURMAK

Tekraren söylüyorum. Amacımız TSK üzerinde bir takım spekülasyonları oluşturmak değildir. Tam tersine TSK'nın bu darbe teşebbüsü dolayısıyla içine düşürülmeye çalışıldığı bu durumdan süratle uzaklaştırılarak güçlü bütün amacı vatan savunması olan ve başka hiçbir amacı olmayan bir teşkilat haline gelmesidir. Nasıl güçlü olabilirse onların çalışmaları yapılıyor.

Zorunlu askerlik süresi kısalacak mı?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorunlu askerlik süresi kısalacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN