Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baykal, şaşırtmaya devam ediyor

FETÖ’nün kaset kumpası mağduru Baykal, 89 gözaltı kararı, savcılığın “FETÖ” açıklaması, deliller, itiraflar ve Sabri Uzun’un kitabında yazdıklarına rağmen hala “FETÖ” dememekte direniyor. Bugün yaptığı açıklama ile Baykal bir kez daha şaşırttı.

Giriş Tarihi: 3.8.2016 11:48 Güncelleme Tarihi: 3.8.2016 14:18
Baykal, şaşırtmaya devam ediyor

Savcılığın kaset kumpası soruşturması ile ilgili, "Komployu kuranlar Erdoğan'ı dinleyen kişilerle aynı isimler. Hepsi çok sayıda üst düzey FETÖ'cü polis. Aynı isimler MHP'li vekillere de kumpas kurdular" açıklamasının ardından Baykal'dan ilk açıklama geldi. CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili, kaset komplosuna yönelik gözaltıları, herkes gibi kendisinin de izlediğini söyledi.

HERKESİ SUÇLADI AMA BİR TEK "FETÖ" DİYEMEDİ

FETÖ'nün kaset kumpası mağduru Deniz Baykal, 89 gözaltı kararı, savcılığın "FETÖ" açıklaması, deliller, itiraflar ve Sabri Uzun'un kitabında yazdıklarına rağmen hala "FETÖ" dememekten direniyor. Bugün yaptığı açıklama ile Baykal bir kez daha şaşırttı. Kaset kumpasından sonra AK Parti iktidarını bile suçlayan Deniz Baykal gerçekleri bildiği halde "Pensilvanya'nın mesajını inandırıcı buluyorum" diyerek Gülen'i ve örgütünü aklamaya çalışmıştı.

AÇIKLAMA YAPACAĞIM!

'da bulunan Deniz Baykal, kaset komplosuna yönelik yapılan gözaltılar hakkında yorum yapmak istemediğini söyledi. Kendisine telefonla ulaşan muhabire, herkes gibi kendisinin de bu gelişmeleri izlediğini belirten Deniz Baykal, birkaç gün içinde katılacağı canlı yayın programında gündemdeki gelişmeleri değerlendireceğini söyledi.

89 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Ankara Başsavcılığı, Deniz Baykal ve MHP'li bazı milletvekillerinin istifasına neden olan kaset komplolarıyla ilgili 89 kişi hakkında gözaltı kararı vermiş, dün itibariyle 36 kişi gözaltına alınmıştı. Deniz Baykal, 2010 yılında kaset komplosunun ardından CHP Genel Başkanlığı koltuğunu bırakmış, yapılan kongrede Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan seçilmişti.

SAVCILIK: BAYKAL KASETİNİN SORUMLUSU FETÖ

ANKARA'DA KASET OPERASYONU: 89 KİŞİYE GÖZALTI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal, şaşırtmaya devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN