" edin, o aldatanlar sizi Allah ile aldatmasın"

Olağanüstü Din Şurası'nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Yüce kitabımızda Allah'ın bizi, ' edin, o aldatanlar sizi Allah ile aldatmasın' diye ikaz etmesinin hikmetini ağır bir imtihanla, hem ülke ve millet olarak hem de diyanet ve ilahiyat camiası olarak oldukça geç idrak etmenin derin teessürü içindeyiz." dedi.

Giriş Tarihi: 3.8.2016 15:15 Güncelleme Tarihi: 3.8.2016 15:31
Dikkat edin, o aldatanlar sizi Allah ile aldatmasın

Din Şurası, Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirilen kanlı darbe girişiminin ardından "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Din İstismarına Karşı Birlik, Dayanışma ve Gelecek Perspektifi" gündemiyle Bilkent Otel'de tarihinde ilk kez olağanüstü toplandı.

öncesi şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşması yapan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 15 Temmuz'da şehit olanlara rahmet diledi.

"MİLLETİMİZ NESİLLER BOYU ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANILACAKTIR"

Görmez, "Hain ve kanlı darbe girişimi karşısındaki vakur, cesur ve alicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olan, vatanına, milletine, milli iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkan asil bir milletin fertleri olmaktan dolayı bahtiyarlığımızı ifade ediyorum. Milletimizin 15 Temmuz gecesindeki onurlu duruşu, şüphesiz nesiller boyu şükran ve minnetle anılacaktır." diye konuştu.

Görmez, milletin, tarihte olduğu gibi 15 Temmuz gecesinde de imanını, vatanını, istikbal ve istiklalini en muazzez varlığı bildiğini, kutsal değerlerine namahrem ellerin değmesine izin vermediğini, toprağını, haysiyetini, izzet ve şerefini çiğnetmediğini, iradesini, aklını, ruhunu başkalarına teslim etmediğini vurguladı.

Görmez "Dini katlettiler"

"EZANLARIN SUSTURULDUĞU DARBELERDEN DARBELERİ SUSTURAN SELALARA..."

Darbe girişimi gecesinde dehşet saatlerinin ilk anlarından itibaren cuntacılara ve şebekelerine karşı milletin maneviyatını canlı tutan, müftüsünden imamına, müezzininden Kur'an kursu öğreticisine kadar bütün din gönüllüsü kardeşlerini kutladığını bildiren Görmez, "Ezanların susturulduğu darbelerden, darbeleri susturan selaları bize lütfettiği için Allah'a hamdediyorum." dedi.

Başkanlık olarak tarihte ilk defa tek bir gündem maddesiyle Din Şurası düzenlendiğini belirten Görmez, şunları söyledi:

EN BÜYÜK ZARAR DİN-İ MÜBİN-İ İSLAM'A

"Zira 40 yıldır bu topraklarda din görüntüsü altında fitne-fesat tohumu ekenler, kanlı darbe girişimiyle, sadece ülkemize ve milletimize değil, en büyük zararı Din-i Mübin-i İslam'a vermiştir. Bu ihanet şebekesi, sadece milletin bütün varlığına suikast düzenlemekle kalmayıp inancımızı, güvenimizi, şefkat, merhamet, himmet ve izzetimizi, din ve medeniyetimizin bütün şeair ve kıymetlerini, ümmetin ilim, irfan, marifet ve hikmet mirasını, feragat, yardım ve dayanışmanın ulviyetini, dinimizi ve dindarlığımızı millet evladı nezdinde olduğu kadar insanlık nezdinde de bir düşman akçesine harcayacak bir öfkeye tahvil etmiştir.

"DİKKAT EDİN O ALDATANLAR SİZİ ALLAH İLE ALDATMASIN"

Görmez, konuşmasında, "Yüce kitabımızda Allah'ın bizi, ' edin, o aldatanlar sizi Allah ile aldatmasın' diye ikaz etmesinin hikmetini ağır bir imtihanla, hem ülke ve millet olarak hem de diyanet ve ilahiyat camiası olarak oldukça geç idrak etmenin derin teessürü içindeyiz." sözlerine yer verdi.

5 yılda bir toplanan ve sonuncusu 2014'te yapılan Din Şurası, ilk kez olağanüstü toplandı. Şura, yarın sonuç bildirgesinin hazırlanmasının ardından bitecek.

ERDOĞAN: PENSİLVANYA'DAKİ ŞARLATANIN PEŞİNDEN GİDENLER...

NUMAN KURTULMUŞ: BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GELECEK

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Dikkat edin, o aldatanlar sizi Allah ile aldatmasın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN