Ercan Gün de FETÖ'yü sattı!

FETÖ'nün medya yapılanması kapsamında gözaltına alınan Fox TV Haber Müdürü Ercan Gün sorgusunda geçmişini gözardı edip paralel yapıyı terör örgütü ilan etti.

Giriş Tarihi: 4.8.2016 11:46 Güncelleme Tarihi: 4.8.2016 21:24
Ercan Gün de FETÖ'yü sattı!

Fethullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Fox TV Haber Müdürü Ercan Gün'ün sorgusunda yıllarca içinde bulunduğu ve girişimine kadar dirsek temasını sürdürdüğü bilinen paralel yapıyı terör örgütü ilan ettiği ortaya çıktı.


"FETULLAHÇI DEĞİLİM" AÇIKLAMASI GÜLDÜRDÜ


Ercan Gün ifadesinde, Zaman Gazetesi'nde 10 yıl çalıştığını, sonradan Hürriyet Muhabiri aracılığı ile Fox TV'ye geçtiğini belirtti. "Benim kesinlikle FETÖ Örgütü'yle hiçbir irtibatım olamaz" diyen Ercan Gün, darbeye karşı olduğunu, 15 Temmuz si darbe karşıtı haberler yaptıklarını belirtirken darbe karşıtı olduğunu ispatlamak için o gece Fox TV Spikeri Gülbin Tosun'a siyah elbise giydirmelerini örnek verdi.


FETÖ TEHLİKESİNİ HEP ANLATTIM!


Popüler bir gazeteci olduğunu iddia eden Ercan Gün, bunun dezavantajı olarak sürekli saldırıya uğradığını ileri sürdü. Ercan Gün, "17-25 Aralık sonrasında yayın toplantısında bu Fethullahçı Terör Örgütü'nün yapmış olduğu operasyonlar sırasında netice alsalardı ülkenin daha büyük bir kaosa sürükleneceğini yayın toplantısında birlikte çalıştığım arkadaşlara anlattım. Haber amacı dışında hiçbir faaliyetim olmamıştır" dedi.


EMRE USLU VE BARANSI İLE SÜREKLİ DİRSEK TEMASINDAYDI


Ercan Gün'ün 17-25 Aralık girişimi sürecinde paralel yapı lehine çok sayıda sosyal medya mesajı bulunduğu biliniyor. Mehmet Baransu ve Emre Uslu gibi FETÖ şüphelileriyle dirsek teması bütün kamuoyunca bilinen Ercan Gün'ün, gözaltına alınınca ağız değiştirmesi şaşkınlıkla karşılandı. Bilindiği gibi Ercan Gün FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturmada mahkeme kararıyla serbest bırakıldıktan sonra yine Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından Hrant Dink cnayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yeniden gözaltına alındı.


Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ercan Gün de FETÖ'yü sattı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN