500 hainin ismini açıkladı

Giriş Tarihi: 5.8.2016 09:46 Güncelleme Tarihi: 5.8.2016 10:08
500 hainin ismini açıkladı

Suikast timindeki Astsubay Zekeriya , TSK ve dünyasından 500 isim verdi. Listede, Türkiye’deki 57 FETÖ imamı da var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele 37 darbeci vatan haini 4 helikopterle saldırmıştı. Saldırıyı yöneten Çiğli 2'inci Ana Jet Üssü İmamı Astsubay Zekeriya , menfezin içinde yakalanmıştı. Kuzu'nun sorgusunun 17 saat sürdüğü ve 37 sayfalık ifade verdiği ortaya çıktı. Hainin Ankara'dan gelen özel ekibe verdiği ifadesinde, TSK içinde halen tespit edilemeyen ve örgütten aldığı talimat gereği 'uyuyan hücre' olarak bekleyen subay ve astsubayları ve faaliyetlerini tek tek anlattığı öğrenildi.

ZEKERİYA KUZU FETÖ'YÜ İTİRAF ETTİ!

OPERASYON BAŞLATILACAK

Kuzu'nun terör örgütü FETÖ yapılanmasına maddi destek sağlayan adamlarının isimlerini verdiği de öğrenildi. Gerek TSK içerisinde gerekse iş dünyasından 500 isim veren Kuzu'nun ifadesinin ardından TSK ve iş dünyası içindeki gizli FETÖ üyelerine yönelik operasyon için Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının operasyon başlatacağı öğrenildi. Kuzu'nun verdiği listede, bu güne kadar deşifre olmamış 57 imamın ismi de bulunuyor.

PARALELİN 20 MİLYONU DONDURMACIDA ÇIKTI!

'da FETÖ'ye ait malvarlıklarının araştıran Erzurum Emniyet Müdürlüğü, darbe girişiminden bir süre önce örgüte ait yaklaşık 20 milyon liralık arsa ve tarlaların Pasinler İlçesi'nde dondurmacılık yapan iki kişinin üzerine geçirildiğini tespit etti. İmalathane sahipleri Murat T. ile Mürsel A., onlarca arsa ve tarla ile yurt binalarını alabilecek ekonomik güçleri olmaması nedeniyle örgütün mal kaçırmasına yardım ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Zanlıların birkaç gün içerisinde adliyeye sevk edilmesi beklenirken, arsa ve binaların bir başka kişiye devredilmemesi için tapulara Cumhuriyet Savcılığı tarafından şerh konuldu. (Akşam)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
500 hainin ismini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN