Erdoğan: TİB'in işlevleri BTK'ya verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT 1 canlı yayınında girişimini ve sonrasında yaşananları değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 5.8.2016 02:10
Erdoğan: TİB'in işlevleri BTK'ya verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırbaşları:

PARALELİN EN ÖNEMLİ YAPILANDIĞI YER

TİB'in kapatılması, çünkü bu örgüt, paralelin en önemli yapılandığı yer. Burayı tamamen kapayarak, işlevleri BTK'ya devredilecek. Orası zaten aynı işi rahatlıkla yapabilecek güç ve kabiliyette. Aynı şekilde emniyet istihbarat, jandarma veya MİT, burada da değerlendirilmesi mümkünse aktarılabilir. Ama böyle lüzumsuz bir yeri tutmanın hiçbir anlamı yok.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HALKALAR SÖKÜLMEYE BAŞLADI

Süreçten zarar görmeme diye bir şey olmaz, TSK kendi içine hakim değil. Kendi komuta kademesine yaptıkları muameleleri izlediniz. Bütün kuvvet komutanlarına varıncaya kadar, ellerini kelepçeleyerek, kendi yanlarında taşıdıkları emir subayları kendilerine etti. Benim yanımdaki kurmay gibi, o da aynı ihaneti yaptı.

İKİZ KARDEŞLERİN HİKAYESİ ERDOĞAN'I DUYGULANDIRDI

KÖYÜNE VARINCAYA KADAR İNCELETTİK

Bunlarla ilgili şüphelerimiz vardı, eş dost ahbap hepsine sorduk, köyüne varıncaya kadar inceletik, herkes bize "şöyle iyidir böyle iyidir" dedi. Bunlar kendilerini gayet iyi gizledikleri için gelen referanslar hep olumlu. Yaptığımız şeye insani istihbarat diyoruz ama bakıyorsunuz oradan da yine isabetli kararlar alamadık. Ben şimdi artık dedim ki tekrar, Cumhurbaşkanlığı'nda da Başbakanlığımdaki koruma müdürümü alıp onunla çalışacağım. Emniyet'ten müdürü arkadaşım bu görevi ifa ediyor, onunla yola devam edeceğim.

10 bine yakın gözaltında olan insan var. Ama söyleyeyim, burada kalmaz. Devam eder. Herkes konuşuyor, halkalar sökülmeye başladı. Terörle mücadele şu anda devam ediyor, bundan sonraki süreçte şu ortaya çıkacak: Terörle mücadeledeki aksamalarda bu ahlaksızlar ne kadar var?

Erdoğan: TİB'in işlevleri BTK'ya verilecek

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: TİB'in işlevleri BTK'ya verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN