Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencisi, sırra kadem basan Adil Öksüz’ü anlattı

15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye'deki bir numarası Adil Öksüz, çıkartıldığı mahkemede 21 dakikada salıverilerek sırra kadem bastı. Görev yaptığı Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde dersine girdiği Öksüz’ü öğrencileri dersteki hal ve hareketlerinden dolayı FETÖ elebaşı Gülen’e benzettiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 6.8.2016 17:27 Güncelleme Tarihi: 6.8.2016 17:39
Öğrencisi, sırra kadem basan Adil Öksüz’ü anlattı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde yakalanan tek sivil olan ve çıkartıldığı mahkemede 'Tarla bakmaya gelmiştim' deyince 21 dakika gibi kısa bir sürede serbest bırakılan ancak daha sonra FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri imamı' olduğu iddia edilen Adil Öksüz sırra kadem bastı.

'SIR' PLAKALI ARACIYLA AKYAZI'YA GELDİ

FETÖ'cü hainlerin darbe girişiminden sonra başlatılan adli soruşturmalar çerçevesinde hakkında yakalama kararı çıkartılan akademisyen Adil Öksüz'ün salıverildikten sonra uçakla Ankara'dan İstanbul'a oradan da 'SIR' plakalı aracıyla 'nın Akyazı ilçesindeki kayınpederinin evine geldiği ortaya çıktı.

AKYAZI'DA YAYLA EVLERİ ARANDI

Öksüz'ün otomobiliyle geldiği Akyazı ilçesinde bulunan kayınpederinin yayla evleri dahil çok sayıda evde arama yapıldı. Aynı gün kayınpederinin evinin garajına bırakarak kaçtığı '34 SIR 49' plakasıyla dikkat çeken otomobili de didik didik arandı. Araç arama yapıldıktan sonra çekici yardımıyla garajdan çekildi.

"KENDİ ARAMIZDA FETHULLAH GÜLEN 2 DİYORDUK"

Sade yaşantısıyla dikkatleri üzerine çekmeyen Öksüz'ü görev yaptığı Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde dersine girdiği öğrencisi Muhammet Tayyip Sosyal anlattı. Öksüz'ün öğrencileriyle ilişkisi zayıf olan bir öğretim görevlisi olduğunu belirten Soysal, "Derse geldiği genellikle öğrencilerle iletişimi zayıf olan, dersi donuk anlatan bir tipti. Zaten öğrenciler arasında kendisi için 'Fethullah Gülen 2' diyorduk. Konuşması olsun, üslubu olsun hal ve hareketleriyle kendisi bizzat ondan ders aldığını, onu taklit ettiğini açık ediyordu" dedi.

"HABERLERDE GÖRDÜĞÜMÜZDE BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞADIK"

Okuldaki yaşantısına bakarak Öksüz'ü böyle bir girişimi yürütebilecek biri olarak görmediklerini ifade eden Soysal, "Biz öğrenciler arasında kendisinin Fethullah Gülen sempatizanı olduğunun bilincindeydik. Bu doğrultuda paralel yapıya mensup olduğunu da düşünüyorduk. Şimdi de kendisini açık etmiş bir vaziyette ortaya koydu. Böyle bir kalkışma içerisinde bulunabileceğini tahmin bile etmedik. Çünkü kendisi okulda bu tarzda faaliyetler yürüttüğüne dair bir izlenim bırakmıyordu. Arkadaşlarla haberlerde gördüğümüz zaman büyük bir şaşkınlık yaşadık. Ayrı zamanda Adil Öksüz'ün böyle bir kalkışma yapması ve okulla anılması da bizleri çok üzüyor" diye konuştu.

FETÖ'CÜ SUAT YILDIRIM DÖNEMİNDE YERLEŞTİLER

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacı Mehmet Günay, Adil Öksüz ve onunla birlikte açığa alınan 9 kişiyi Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne yerleştiren ismin bir yıl önce yurt dışına kaçan adı FETÖ'nün 73 örgüt yöneticisi arasında olan fakültenin kurucu dekanı Prof. Dr. Suat Yıldırım olduğunu söyledi. Günay, gerek Adil Öksüz, gerekse onunla birlikte açığa alınmış 9 kinin hiçbir zaman fakülteyi temsil etmediğini ifade etti.

DARBENİN KARAKUTUSU ADİL ÖKSÜZ SKANDAL BİR KARARLA SERBEST BIRAKILDI!

SÜLALE BOYU İHANET ÇETESİ

FİRARİ HAİN ÖKSÜZ 2 KEZ ABD'YE GİTMİŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencisi, sırra kadem basan Adil Öksüz’ü anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN