Yenikapı tarih yazmaya hazır

Yenikapı’da yarın 5 milyon kişinin katılımı beklenen tarihi demokrasi mitingi için tüm hazırlıklar yapıldı. Her yaştan ve kesimden milyonların tek yürek olup hainlere meydan okuyacağı mitingde, hariç 13 bin kişi görev yapacak

Yenikapı tarih yazmaya hazır
FETÖ'cü cuntacıların gerçekleştirmek istedikleri hain darbe girişimine karşı başlatılan demokrasi nöbetlerini taçlandıracak olan Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi için hazırlıklar son aşamaya geldi. Yarın gerçekleşecek ve "Darbeye hayır" diyecek milyonların katılacağı "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" için 1.5 milyon şapka, 2.5 milyon Türk bayrağı ve 5 milyon şişe su hazırlandı. Alanda mevcut tuvaletlere ek 150 adet mobil tuvalet yerleştirilecek. Yenikapı'da hariç, temizlik, malzeme dağıtımı, alan hazırlıkları, teknik ekip, organizasyon ekibi olmak üzere 13 bin kişi görev alacak. Meydana, 165 metal dedektörlü kapı, 22 X-Ray cihazı kurulacak. Canlı yayın için 16 kamera, 32 kanal resim masası, 64 kanal ses masası, 32 kanal interkom sistemi, 8 adet HD recorder, 4 kanal telsiz interkom sistemi, 8 kanal kablolu intercom sistemi, 5 bin metre kamera kablosu, 3 kilometre video kablosu, 2 jimmy jip kullanılacak. 48 kişilik canlı yayın ekibi görev yapacak. Miting nedeniyle yarın 06.00-00.00 arasında Bakırköy Aksu Caddesi (Taşhan Kavşağı) ve Fatih Aksakal Caddesi arasında kalan sahil yolu trafiğe kapatılacak. Mitingde tüm siyasi partiler, STK'lar, vakıflar, iş dünyası ve sanatçıların bir araya gelerek darbe girişimi protesto edecek.

'BU MİTİNG, DÜNYAYA MESAJ OLACAK'
AK Parti kurmayları da parti gözetmeksizin herkesi Yenikapı'daki mitinge çağırdı. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet , "Bu miting, partiler üstü bir miting olacak. Tarihi bir ana şahitlik edeceğiz. girişimi değil Türkiye'yi işgal girişimiydi. İnsanların tanklara, tüfeklere karşı yürüyüşü bu işgale karşı bir yürüyüştü. Yarın yapılacak mitingde o kararlılık mesajı dünyaya bir kez daha verilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenikapı tarih yazmaya hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN