Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" çekirdekten yetişme değil!"

Giriş Tarihi: 9.8.2016 11:59 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 12:07
Akın Öztürk çekirdekten yetişme değil!

Bir dönem FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in en ylarındaki kişilerden biri olan Yeni Akit yazarı Latif Erdoğan, TSK'daki cemaat yapılanmasına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dün akşam CNN Türk'te konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"KURUMSAL OLARAK 80'Lİ YILLARDA ÇALIŞMA YAPTILAR"

"Gülen 90 yılında bana hayatını anlatan tek insandır. Elimde çok döküman ve bilgi var. Çevresiyle ilgili yaptığımız görüşmeler var. TSK'daki yapılanmaları da zannediyorum ki 76 yıllarına dayanan bir süreç ama bireysel bir yapılanma bu. Kurumsal olarak 80'li yıllarda çalışma yaptılar.

FETULLAHÇI CUNTA BAŞARILI OLSAYDI YÜZBİNLER ÖLÜRDÜ

"DARBECİ GENERALLER ÖĞRENCİLİK YILLARINDA GÜLEN'İ ZİYARET EDERLERDİ"

Yapılanmanın başına bir kişiyi koymaları da 86'dan sonra gerçekleşiyor. 3-4 ay evvel ordu içindeki varlıklarına yüzde 90 dedim. Şu anda ekranda gördüğüm o generallerin, hariç hepsini tanıyorum ben. Talebelik dönemlerinden biliyorum ben, Gülen'in yanına gidip geliyorlardı. Şey var mesela, Hulusi Akar'a, 'Seni Fetullah Gülen ile görüştürelim' diyen asker (Tuğgeneral Hakan Evrim). O Gülen'in talebelerinden birisiydi. Gülen'in yanına cumartesi pazar tatil günlerinde İstanbul'da veya İzmir'de gelip kalan insanlardı.

"AKIN ÖZTÜRK ÇEKİRDEKTEN YETİŞME DEĞİL"

'ün çekirdekten yetişme paralelci olacağını zannetmiyorum, o dönemde olsa tanırdım. Daha sonradan damadı (Pilot Yarbay Hakan Karakuş) aracılığıyla kazanılmıştır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Akın Öztürk çekirdekten yetişme değil!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN