: ABD teröristbaşını iade etmezse Türkiye'yi teröriste feda eder

Giriş Tarihi: 9.8.2016 09:41 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 11:14
Bekir Bozdağ: ABD teröristbaşını iade etmezse Türkiye'yi teröriste feda eder

Adalet Bakanı , Anadolu Ajansı Editör Masası toplantısında, editör ve muhabirlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Bozdağ, teröristbaşı Gülen'in iadesine ilişkin yaptığı açıklamada, "ABD'nin empati yapmalarını öneriyoruz. Şu ana kadar hazırladığımız delilerde teröristbaşının bu işin arkasında değil içinde olduğunu gösteriyor. İade etmezse bu siyasi bir karardır. İade etmezse Türkiye'yi teröriste feda eder." dedi.

Adalet Bakanı , Anadolu Ajansı Editör Masası toplantısında, editör ve muhabirlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Bozdağ'ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle oldu:

Dışarıdaki güçlerin talimatıyla hareket eden maşalar ya da içimizdeki hainler asla Türkiye'de kader tayini yapamazlar, gelecek tayini yapamazlar.

15 Temmuz-7 Ağustos mesajı... Türkiye'de artık darbelerin yapılamayacağı, teşebbüs edene milletin izin vermeyeceğidir. Bu maşaları kullananlara da, bu hain maşalara da bir cevap veriyor.

Ayrıca Türkiye'nin dostlarını sevindiren bir fotoğraftır. Ama Türkiye'nin düşmanları perişan oldular. Dışarıda zayıf Türkiye olsun diye her imkanı seferber edenler çok pişman oldular.

TERÖRİSTBAŞININ İADESİ

FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi için 4 dosyayı ABD'ye gönderdik. Teöristbaşı Gülen'in geçici yakalanması ve tutuklanmasını talep ettik. ABD'liler bize tutuklamanın neden acil olduğunu sordular. Biz bunu da ABD'ye gönderdik.

Daha sonra şahsıma hitaben bir mektup geldi. ABD'li uzmanların Türkiye'de inceleme yapabileceği, bizim de ABD'de görüşme yapabileceğimize dair bir mektup vardı.

Biz de cevap gönderdik. 'Önemsiyoruz, önce sizden bir heyet gelsin, daha sonra Türkiye'den bir heyet ABD'ye gitsin ve değerlendirmeler yapılsın' dedik. Henüz olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmedi.

Bu darbenin FETÖ elebaşı Gülen'in emir komutası altında ona bağlı askerler içerisindeki FETÖ'cüler tarafından yapıldığını tüm dünya biliyor.

Bu kadar açık ve net olan bir konuda onların da net olması gerekir. Düşünün Obama'ya bir suikast girişimi olsa, Pentagon bombalanmış olsa, genelkurmay başkanı rehin alınmış olsa, halkın üzerine tank sürülmüş olsa, keskin nişancılarla insanlara ateş edimiş olsa bu eylemi gerçekleştiren teröristlerin lideri başterörist burada olsa... Türkiye bir düşünelim elimizde ne gibi deliller var bakalım dese ABD yönetimi ve halkı bundan memnun olur mu?

ABD İADE ETMEZSE TÜRKİYE'Yİ TERÖRİSTE FEDA EDER

ABD'nin empati yapmalarını öneriyoruz. Şu ana kadar hazırladığımız delilerde teröristbaşının bu işin arkasında değil içinde olduğunu gösteriyor. İade etmezse bu siyasi bir karardır. İade etmezse Türkiye'yi teröriste feda eder.

Eğitimle uğraşıyorum diyor ya bu istihbari bilgileri matematiği anlatmak için mi kullanıyor. Bu istihbarat bilgileri, devletin teknolojik gelişmesi ne işlerine yarıyor. Kozmik bilgiler ne işlerine yarar?

"ABD teröristbaşını iade etmezse Türkiye'yi teröriste feda eder"

ABD TERÖRİSTBAŞI GÜLEN'İ İADE ETMEZSE İLİŞKİLER OLUMSUZ ETKİLENİR

Bu örgüt Türkiye açısından değil başka ülkeler açısından da kullanışlı bir maşa olmaktan çıkmıştır. Bunlara yatırım yapmak akıllıca bir bir iş değil.

ABD teröristbaşını amasız fakatsız iade etmek zorundadır. İade olmazsa ilişkiler olumsuz etkilenir. FETÖ'nün başkalarının itibarını sıfırlamaya çalışırken kendi itibarını sıfırladı. Bundan sonraki süreçte ABD konuyu yeniden ele alır ve Türkiye'nin dostluğunu önemser.

Türkiye demokrasi destanı yazmasına rağmen ne ABD'den ne başka bir ülkeden takdir almamıştır. Tabii ki onların takdirine ihtiyacımız yok.

TÜRKİYE'DEKİ 1 NUMARA KİM?

Türkiye'deki 1 numara kim henüz kesinleşmedi. Bu hain girişim teröristbaşı Gülen'in sevk ve idaresinde yürüdü. Ancak FETÖ elebaşı Gülen'i Türkiye'de temsil eden kim? Bu konu kesinleşmiş değil. Yurtta Sulh Konseyi üyeleri kim? Devlet başkanı, başbakan, bakanlar kim olacaktı bunlara dair de henüz net veriler yok. Bunlar soruşturma sürecinde ortaya çıkacaktır.

İfadeler alınıyor. El konulan birçok belge var. Buradaki mesajlar, bilgiler, el yazılı evraklar, MOBESE kayıtları, tanıklıklar bütün bunların deşifresi, analizi ve tasnifi pek çok soruyla aydınlatılacaktır. Şu anda 26 bin üzerinde gözaltı var. Bu deşifre ve analiz, tasniften sonra net şeyler söyleme imkanı olacaktır. Şu anda firari olanlar var. Onların yakalanması durumunda pekçok veri ortaya çıkacak.

TERÖRİSTBAŞI İFADELER İÇİN DE TALİMAT YAYINLAMIŞ

FETÖ elebaşı Gülen, istihbaratımıza göre, nasıl ifade vermeleri için talimat yayınlamış. Teröristbaşının ortaya koyduğu bu sapık anlayışlar onları, aileleri perişan etti.

Bu darbe girişimi içerisinde olanlara sesleniyorum. Bakın bu adam yüzünden kaç ocağa ateş düştü. Pekçok insan katil oldu. Pekçok insan suçla tanışmış oldu. Eğer bu sapık yapıya dur demezlerse başka başka suçları işleyebilirler.

PKK, DAEŞ, FETÖ.. ZİHNİYETLERİ AYNI

Bu sapık anlayış ocakları söndürdü. Anlayışa bakın kimi öldürürseniz öldürün o cennete gidecek. Siz ölseniz siz de şehitsiniz. DAEŞ'te PKK'da aynı şekilde militanlarını eğitiyor. PKK, DAEŞ, FETÖ'nün zihniyeti aynı.

Ölen şehit, öldüren şehit, herkes cennete gidiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Masum insanları öldürüyor, iyilik yaptığını düşünüyor.

Şeffaf olmayan her yapı herkes için tehdittir. Bir yerde insanlara kod adı veriliyorsa orası gayri ahlaki, gayri meşru bir yerdir.

16 BİN FETÖ'CÜ TUTUKLANDI

Tutuklananlar 16 bin civarında. 6 bin de gözaltı var. 7 bin de adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şahıs var. Bunlar değişiyor. Yeni gözaltı ve tutuklamalar olabiliyor. Uluslararası kuruluşların işkence iddiaları subjektif.

"ADİL ÖKSÜZ'Ü BÜTÜN TÜRKİYE ARIYOR"

Darbe girişiminin ardından Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra salıverilen, FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ü arama çalışmalarının sürdüğünü bildiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"Adil Öksüz'ü bütün Türkiye arıyor, inşallah kısa sürede güvenlik güçlerimiz onu bulunduğu yerde yakalar ve adalete teslim eder. Adil Öksüz ile ilgili adli süreçte görev yapanlarla alakalı HSYK bir müfettiş eliyle soruşturma başlattı. O devam ediyor, onun sonucuna göre bir karar verilecektir."

"16 bin FETÖ'cü tutuklandı"

BAKAN BOZDAĞ'DAN GÜLEN'İN İADESİ AÇIKLAMASI

BAKAN BOZDAĞ: GÜLEN HER AN KAÇABİLİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bekir Bozdağ: ABD teröristbaşını iade etmezse Türkiye'yi teröriste feda eder
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN