Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof. Dr. Celal Şengör'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek

Prof. Dr. Celal Şengör, Cemaat'in darbe girimine ilişkin açıklamasında "Tayyip Erdoğan Bey bu ülkenin cumhurbaşkanıdır ve devleti temsil eder. Onun tarafında olmayacağız da kimin taraftarı olacağız?" dedi.

Giriş Tarihi: 10.8.2016 10:58 Güncelleme Tarihi: 10.8.2016 11:11
Prof. Dr. Celal Şengör'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, bugünkü yazısında Celal Şengör'ün mektubuna yer verdi.

"GEREKİRSE HAYATLARIMIZLA KORURUZ"


Celal Şengör mektuna, "Bazı Avrupa gazeteleri 'muhteşem Yenikapı mitingini 'Erdoğan taraftarları miting yaptı' diye vermiş. Hâlâ anlayamadılar galiba: Orada Türk milleti vardı. Biz Cumhurbaşkanımızı, başbakanımızı, hükümetimizi, muhalefetimizi, politikacılarımızı en sert şekilde eleştirebiliriz. Hiç kuşkusuz bundan sonra da eleştireceğiz. Ama birisi vatanımıza, bayrağımıza, devletimize, Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, muhalefetimize vs. kastetmeğe kalkarsa o en acımasız şekilde eleştirdiğimiz kişileri hayatlarımızla koruruz" ifadeleriyle başladı.

YENİKAPI'DAKİ ORG. AKAR SÜRPRİZİNİN SIRRI

"ONUN TARAFTAN OLMAYACAĞIZ DA KİMİN TARAFTARI OLACAĞIZ?"


"Yenikapı'da elbet Erdoğan yanlıları vardı: Tayyip Erdoğan Bey bu ülkenin cumhurbaşkanıdır ve devleti temsil eder. Onun taraftan olmayacağız da kimin taraftarı olacağız?" diyen Şengör şöyle devam etti:

"Dediğim gibi; onun fikirlerini ve icraatını en şiddetli şekilde eleştirebiliriz. O bizim iç imizdir, kimseyi de ilgilendirmez. Ama iş onu düşmana karşı korumaya gelince, işte o onun o görevde olduğu sürece başkomutanımız olduğunu kimse unutmasın."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Dr. Celal Şengör'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN