17-25 Aralık savcılarına ağır müebbet istemi

Giriş Tarihi: 12.8.2016
17-25 Aralık savcılarına ağır müebbet istemi
FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpasının soruşturma savcıları Celal ile Mehmet Yüzgeç ve soruşturmayı koordine eden başsavcıvekili Zekariye Öz hakkındaki soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Kara'ya 11 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 62 yıla kadar hapis, Yüzgeç'e 8 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 38 yıla kadar, Öz'e ise 12 ayrı suça azmettirmeden ağırlaştırılmış müebbet ve 72 yıla kadar hapis isteniyor. Kara ve Öz yurtdışında kaçak. Yüzgeç ise bir yıldır kayıp. İşte iddianameden detaylar;

SUÇLAMALARDAN DETAYLAR
Kara, darbeye teşebbüs etti. Silahlı terör örgütüne üye oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı çalışma talimatına aykırı davrandı. Soruşturmayı özel soruşturma bürosuna devretmedi. Mahkeme kararı bulunmadığı halde yasama dokunulmazlığı olan 61. Hükümetin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmelerini kayıt altına aldırdı. 4 bakan hakkında 'ye bilgi vermedi. Halk Bankası Yönetim Kurulu'na bilgilendirmedi. Kamuoyunu provoke etmek için röportajlar verdi.
Yüzgeç, dönemin ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında verilmiş bir mahkeme kararı bulunmadığı halde görüşmelerini kayıt altına aldırdı. Tedbir talepleriyle ekonominin bozulmasına neden oldu. Öz, Kara ve Yüzgeç'le eylem ve fikir birliği içerisinde hareket ederek Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırarak görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17-25 Aralık savcılarına ağır müebbet istemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN