Dink inde Celepoğlu bombası!

Giriş Tarihi: 12.8.2016 13:20 Güncelleme Tarihi: 12.8.2016 14:29
Dink cinayetinde Celepoğlu bombası!

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürüldüğü dönemde evi ve işyerinin etrafında bulundukları ve günü olay mahaline yakın bir bölgede telefon görüşmeleri yaptıkları belirlenen İstihbaratçıları'nın, MİT TIR'larını durduran ve o dönem Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Değerlendirme Başkanlığı'nda yönetici olan Hamza Celepoğlu'na bağlı çalıştıkları belirlendi.

19 Ocak 2007'de öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in ölümüyle ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. in sivil ayağı ve ihmali olduğu değerlendirilen bazı kamu görevlilerine ilişkin iddianame düzenleyen Cumhuriyet Başsavcılığı, cinayette parmağı olduğu bilinen İstihbarat ayağına ilişkin tahkikatını derinleştirerek sürdürüyor.

OGÜN SAMAST VE DİNK'İ İZLEMİŞLER!

Soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Savcısı Gökalp Kökçü, geçtiğimiz hafta cinayette parmağı olduğu tespit edilen 1'i sivil 36 Jandarma İstihbaratçısı hakkında gözaltı kararı vermişti. Cinayetin işlendiği dönemde İstanbul ve Trabzon Jandarma İstihbarat'ta görev yapan şüphelilerin HTS kayıtları ve ilişkilerini masaya yatıran savcılık, şüphelilerin bir görevlendirme olmadan Hrant Dink cinayetinin gerçekleştiği mahalde, cinayetin tetikçisi Ogün Samast ve Dink'i izlediklerini saptadı. HTS kayıtları, bazı sinyal bilgileri ile güvenlik kamera görüntülerinden bütün deliller elde edildi.

HRANT DİNK SORUŞTURMASINDA 26 GÖZALTI

O İSİM DARBEDEN CEZAEVİNDE ÇIKTI!

Savcılık, cinayet döneminde İstanbul Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli olup, şuça karışan Jandarma İstihbaratçıları'nın Tim Komutanı olarak görev yapan Muharrem Demirkale'nin izine cezaevinde ulaştı. Demirkale'nin 15 Temmuz başarısız darbe kalkışması sırasında Jandarma Genel Komutanlığı'nda darbeciler safında yer aldığı, silahlı çatışma sırasında kolluk güçlerince yakalanıp tutuklandığı belirlendi.

CELEPOĞLU'NUN CİNAYETTEKİ İŞLEVİ!

Savcılık, suç tarihi itibariyle Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Değerlendirme Başkanlığı'nda şüphelilerin üst amirinin de MİT TIR'larını durduran ve hakkında 'casusluk', 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan Hamza Celepoğlu olduğunu belirledi. Dink'in ev ve işyerini gözetleyen ve cinayet günü Samast'ın yanında bulunan Jandarma İstihbaratçıları'nın Celepoğlu'nun bilgisi dışında hareket edemeyeceğini değerlendiren savcılık, Celepoğlu'nun cinayetteki işlevini de incelemeye aldı. Dink cinayetindeki Jandarma parmağına ilişkin bugüne kadar gözaltına alınan 28 kişiden 9'u tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

HRANT DİNK DAVASINDA FLAŞ TAHLİYE KARARI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dink cinayetinde Celepoğlu bombası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN