Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başsavcılık'tan 'ye başvuru: Gülen tutuklansın

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz Darbe girişimi soruşturması kapsamında hakkında soruşturma yürütülen Fethullahçı  Silahlı Terör Örgütü Lideri Fethullah Gülen’in tutuklanması için Amerika Birleşik Devletleri makamlarına başvurdu. Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay tarafından makamlarına ulaştırılmak üzere  Adalet Bakanlığı Uluslar arası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda,15 Temmuz 2016 günü FETÖ/PDY Terör Örgütü mensubu bir kısım asker şahıslarca  Cumhuriyeti Hükümetine karşı darbe girişiminde bulunulduğu anlatıldı.

Giriş Tarihi: 13.8.2016 13:42 Güncelleme Tarihi: 13.8.2016 18:49
Başsavcılık'tan ABD'ye başvuru: Gülen tutuklansın

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz Darbe girişimi soruşturması kapsamında hakkında soruşturma yürütülen Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü Lideri Fethullah Gülen'in tutuklanması için Amerika Birleşik Devletleri makamlarına başvurdu.

"DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNULDU"

Darbe soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay tarafından makamlarına ulaştırılmak üzere Adalet Bakanlığı Uluslar arası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda,15 Temmuz 2016 günü FETÖ/PDY Terör Örgütü mensubu bir kısım asker şahıslarca Cumhuriyeti Hükümetine karşı darbe girişiminde bulunulduğu anlatıldı.

10. MADDE UYARINCA GEÇİCİ OLARAK TUTUKLANSIN TALEBİ

Söz konusu darbe girişiminin FETÖ/PDY'nin lideri Fethullah Gülen'in talimatı ile gerçekleştirildiği ve Gülen hakkında 10 ayrı suçtan kritik bir soruşturma yürütüldüğü kaydedilen yazıda, ABD makamlarından Gülen'in 'ye iade edilmesi için başvuru yapılacağı kaydedildi. Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında Suçluların Geri Verilmesi ve Ceza İşleri'nde karşılıklı yardım anlaşmasının 10. Maddesi uyarınca geçici olarak tutuklanması talep edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başsavcılık'tan ABD'ye başvuru: Gülen tutuklansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN