Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ IŞİD'e sızıp Erdoğan'ın yakınına suikast için yardım istedi

15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamayan FETÖ’nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bir kişiye yönelik suikast için terör örgütü IŞİD’den yardım isteği ortaya çıktı. Öte yandan 'yi 'IŞİD destekçisi' diye ulusal ve uluslararasında yaftalamaya çalışan Gülen ve teröristleri, sadece PKK ile değil IŞİD'le de ortak çalıştı. Kuzey 'taki okulları üzerinden IŞİD'e militan gönderen FETÖ, örgütteki tugayların birine ciddi manada sızdı.

Giriş Tarihi: 13.8.2016 10:39 Güncelleme Tarihi: 13.8.2016 11:09
FETÖ IŞİD'e sızıp Erdoğan'ın yakınına suikast için yardım istedi

FETÖ'nün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir yakınına suikast düzenlenmesi amacıyla IŞİD'den yardım aldığı belirlendi. Bu amaçla, bir FETÖ üyesinin, Suriye Tel Abyad'da iki IŞİD'li ile görüştüğü bilgisine ulaşan Emniyet Genel Müdürlüğü, birimlerine uyarı yazısı gönderdi.

FETÖ IŞİD'E MADDİ YARDIMDA BULUNUP SUİKAST İÇİN YARDIM İSTEDİ

Milliyet'te yer alan habere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Ağustos'ta ilgili birimlerine önemli bir eylem uyarısı yazısı gönderdi. FETÖ'nün eylemlilik süreciyle ilgili gönderilen yazıda, FETÖ bağlantılı bir kişinin Suriye Tel Abyad'da iki IŞİD'liyle görüşme yaptığı bilgine yer verildi. Söz konusu FETÖ üyesinin Tel Abyad'da 8 Ağustos'ta Mutenna Abdülrezzak Al Ali ve İbrahim Al Hasan'la görüştüğü belirtilen yazıda, görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın bir kişiye yönelik "susturucu" ile suikast ve İstanbul'da sabotaj/intihar eylemlerinin gündeme geldiği kaydedildi.

Yazıda, eylem amacıyla 9 Ağustos'ta Şanlıurfa'dan sağlanan 6 susturucunun Ankara'ya gönderildiği ve eylemlerde Kürt kökenli 4 kadının kullanılmasının planlandığı açıklandı. Yazıda, FETÖ bağlantılı kişinin, eylem karşılığında IŞİD mensuplarına maddi yardımda bulunduğu bilgisi verildi.

FİRARİ FETÖ'CÜYE 100 BİN DOLAR GÖNDERECEKTİ

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre FETÖ, 'yi kana bulayan IŞİD'in içindeki bir tugayda oldukça etkin durumda.

'ÖĞRETMEN' IŞİD'E KATILIYOR

FETÖ'nün IŞİD'e yaptığı sızıntının en net kanıtı 'öğretmen' Uğur Pehlivanoğlu. Kuzey 'taki Süleymaniye kentinde FETÖ'nün okulunda görev yapan Pehlivanoğlu, dönemin sözde Irak imamının bilgisi ve onayıyla, 2014 yılının kasım ayında yine örgüt üyesi 6 öğrencisini alarak Kerkük üzerinden Havice kasabasına geçti. Pehlivanoğlu, kendisine verilen görev doğrultusunda Havice'de IŞİD içindeki 'Selahaddin Eyyübi' adı verilen tugaya katıldı. Öğrencileriyle IŞİD saflarında savaşmaya başlayan Pehlivanoğlu, Selahaddin Eyyübi tugayı içindeki Kürt damar içinde kısa sürede sivrildi.

IŞİD'DEKİ FETÖ'CÜ ÖĞRETMEN ARACI KONUMUNDAYDI

Bu arada FETÖ'nün Irak yapılanmasının giderlerini çoğunlukla Gaziantepli işadamları karşıladığı için, IŞİD içindeki Pehlivanoğlu da FETÖ'nün Antep ayağıyla doğrudan ilişki içindeydi. Bir yandan 'deki 'abileriyle' ilişkiyi sürdüren Pehlivanoğlu, diğer yandan FETÖ'nün Süleymaniye ve Kerkük sorumlularıyla da sık sık görüşüyordu. FETÖ'nün IŞİD'de sivrildiği dönemde, özellikle 2015-2016 arasında Türkiye'de çok sayıda intihar eylemi gerçekleşti. 6 Ocak 2015'te bir polisin şehadetiyle sonuçlanan Sultanahmet saldırısı, aynı yıl 20 Temmuz'da 34 kişinin hayatını kaybettiği Suruç katliamı ve 10 Ekim'de Ankara'da 100'den fazla vatandaşın ölümü, 500'ü aşkın kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan Tren Garı Katliamı bu dönemde IŞİD imzalı saldırılar olarak kayıtlara geçti.

SÖZ SAHİBİ OLDU

Türkiye, Irak ve Suriye katliamlarla sarsılırken, 2014 sonunda IŞİD'e katılmış Uğur Pehlivanoğlu, bir yıl gibi kısa sürede 'yönetici' konumuna geldi. Örgüt içinde 'Ebu Velid' kod adını kullanan Pehlivanoğlu, 2015 sonlarında Renas, Zana ve Enes isimli üç öğrencisi ile birlikte Kerkük'ün Havice kasabasında Şii milislerle girdiği bir çatışmada öldürüldü. 'Ebu Velid' kod adlı Pehlivanoğlu'nun, IŞİD FETÖ'süne ilişkin buzdağının sadece görünen kısmı olduğu belirtiliyor. Çünkü FETÖ'nün IŞİD'le ilişki ağını ortaya koyan başka ayrıntılar da mevcut.

IŞİD EMİRİ, OĞLUNU FETÖ OKULUNA GÖNDERDİ

Hatırlanacağı üzere IŞİD'in Irak'ta ve Suriye'de kentleri tek tek ele geçirdiği dönem Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu da basılmış ve 49 çalışanı örgüt tarafından kaçırılmıştı. Ancak konsolosluk yerleşkesine çok yakın bir mesafedeki FETÖ kolejine hiçbir saldırı olmamıştı. FETÖ'nün 'Musul imamı' Hamdi Serin'in IŞİD Musul sorumlusu Ebu Müslüm ile görüştüğü, bu görüşmede sağlanan uzlaşma sonrası IŞİD'in, Fetullah Gülen okulunun öğretmenlerine dokunmadığı iddia edilmişti. Hatta IŞİD, Musul'da FETÖ ile ilişkiyi öylesine geliştirdi ki, terör örgütünün 'Musul Emiri' Ebu Müslüm, oğlunu Gülen kolejine gönderdi. Musul baskını sonrası 7 ay daha açık kalan okul, FETÖ-IŞİD ilişkisinin ayyuka çıkması üzerine 'üst akıl'dan gelet talimatla birdenbire kapatıldı. Okulun kasasındaki 72 bin doları salimen alıp Musul'da yaşamaya devam eden kolej öğretmenleri ise gelişmeleri FETÖ'nün Erbil'deki merkez üssüne adım adım raporlamayı sürdürdü.

FETÖ TÜRKİYE'Yİ 90'LARA GÖTÜRMEK İSTİYOR

IŞİD içerisinde 90'lardaki Kürt Hizbullahı'na benzer bir yapı oluşturmak istediği belirtilen FETÖ'nün, IŞİD'de kaç hizmetkârıyla varlık gösterdiği şimdilik bilinmiyor. Paralel örgüt üyelerinin sınır kentlerinden Irak ve Suriye'ye yıllardır yoğun giriş-çıkışlar yapması dikkat çekiyor.

FETÖ'CÜ BİLİŞİM ŞİRKETİNİN DARBE GECESİ MESAİSİ

AKINCI ÜSSÜ'NDE DARBENİN İZLERİ

DARBE GİRİŞİMİNİ ANKARA'YA YÜRÜYEREK PROTESTO EDECEK

AVRUPA DARBEYE KARŞI YANIMIZDA YER ALMADI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ IŞİD'e sızıp Erdoğan'ın yakınına suikast için yardım istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN