Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil Öksüz'ü sorgulayan Savcı A Haber'e konuştu

girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde yakalanan FETÖ'nün Hava İmamı Adil Öksüz'ü sorgulayan Cumhuriyet Savcısı Cihan , A Haber'e özel açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 14.8.2016 12:07 Güncelleme Tarihi: 14.8.2016 20:26
Adil Öksüz'ü sorgulayan Savcı A Haber'e konuştu

Adil Öksüz'ün sorularına kaçamak cevaplar verdiğini ifade eden Savcı Cihan , tutuklama istemiyle mahkemeye sevk ettiği Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasını hayretle karşıladığını söyledi. Nasıl rüşvetin belgesi yoksa darbenin de belgesi olmaz diyen Savcı Ergün, hakimlerin belge yetersizliğinden dolayı serbest bıraktıkları FETÖ İmamı'nın kendisine tarla almak için oradaydım dediğini belirtti.

Adil Öksüz'ü sorgulayan Savcı A Haber'e konuştu

Havacıların imamı olarak bilinen Adil Öksüz gözaltına alındığında yanında 80 subay daha vardı. A Habere konuşan savcı, Adil Öksüz'ün sorgudaki çelişkili cevaplarını şöyle değindi:

"Saat 9.00'da Keçiören'den taksi tuttum, orada tarla almaya geldim" dedi. Kimden alacaktınız, bir isim veriyor. Soyadı ne, öyle bir soyisim vermiyor.Aynı şekilde, "Telefonu yok mu, görüşmediniz mi?", "Yok, telefonu yoktu. Filanca görüştürecekti". Filancanın soyadı var mı? Onu da söyleyemiyor. Kaçak güreşiyor, kaçamak cevaplar veriyor"

"HİDDETLE GÜLEN'E KÜFÜR ETTİ"

Öksüz, sorguda Fetullah Gülen'e de küfürler yağdırmış. Savcı Ergün o anları şöyle anlattı: "Bunlarla görüştünüz, emir alır mısınız?" deyince hiddetle küfürler savuruyor. Böyle az bilgili adama bağlılığının olamayacağını, beraber adlarının anılmasının bile kendisini alçaltacağını söylüyor.

"ÖZEL BİR SORU SORDUM"

'İlahiyatçıyım' demişti. Hatta tefsir bölümünde hocaymış. İmzaladıktan sonra dedim ki hocam, özel bir sorum olacak. Kendisiyle ilgili tek bir soru sordum. O da cevap verdi. 'Tamam' dedim, 'Hocanız da böyle cevap verirdi'". Savcı Ergün, Öksüz'ün Fetullah Gülen'le benzer bir cevap verdiğini söyledi.

''ADİL ÖKSÜZ 6 GÜN DARBE PLANI YAPTI, GÜLEN ONAYLADI''

"CEVAPLARA ÇALIŞTILAR MI?"

Savcı Ergün, sorguladığı diğer kişilerle Adil Öksüz'le benzer yanıtlar vermesinin dikkatini çektiğini söyledi. Ergün, şöyle konuştu: Darbe kalkışmasının tamamı kaybetmeleri halinde neler söyleyeceklerini çalışmıştı. Birbirini görmeden aynı şeyleri söyleyebiliyorlardı. Rüşvetin belgesi olur mu? Darbenin somut belgesi mi var? Sorguladığımızda bir takım sorulara kaçamak cevaplar verdiğini gördük. Orada bulunmasının nedenini somut olarak izah edemediğini gördük, bunu da talebimize yazdık"

Savcı Ergün, Öksüz'ün serbest bırakılmasına itiraz etti. Öksüz'ü sorgulayan ikinci hakim de serbest bırakma karar verdi.

Öksüz, Ankara'da Esenboğa limanı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na geçti. Aracına bindi, Sakarya'ya geçip izini kaybettirdi. Öksüz, her yerde özel ekipler tarafından aranıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Öksüz'ü sorgulayan Savcı A Haber'e konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN