Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuvvetleri Komutanlığı alımı ları 2016 - HKK başvuru şartları, tarihi?

Kuvvetleri Komutanlığı alımı için kimler başvurabilir? tarihi ve şartları ile ilgili detaylı bilgiye haberimizde ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 16.8.2016 11:06 Güncelleme Tarihi: 16.8.2016 11:08
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alımı başvuruları 2016 - HKK başvuru şartları, tarihi?

TSK HKK resmi sitesinde açıklanan bilgiye göre; Kuvvetleri Komutanlığı alımı bilindiği üzere yıl başı itibari ile balamış olup, ların hala deva ettiği açıklandı. Sözleşmeli er başvuruları http://www.kamupersoneli.net/images/upload/sorduk.pdf adresinden yapılmaktadır.

BAŞVURULAR ONLİNE

HKK 2016 yılı içerisinde alacağı sözleşmeli er alımlarında, ilköğretim, ortaöğretim (lise), önlisans ve lisans düzeyinden bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın online başvuru almaktadır.

SÖZLEŞMELİ ER KİMDİR?

Sözleşmeli er kışlada kalan paralı askerdir. Yani normal vatani hizmetini yürüten askerle aynı imkânlara sahip, aradaki farklar ise yıllık izin, maaş, ikramiye ve görevini tamamladıktan sonra olumlu sicil alanlara memurluk imkânı tanınan kişidir. Belirli bir ücret karşılığı erbaş ve er kadrolarında görev yapan askere sözleşmeli er denir. Erbaşların üstü, emsal rütbedeki uzman erbaşların astıdır. Toplam 45 gün izin hakkı vardır. Aylık ücret ve sözleşme süresi sonunda tazminat ödenecektir. En az yedi yıl görev yaparak ayrılanlardan nitelik belgesi olumlu olanlar, kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadro ve pozisyonlarına (kamu personeli alım ilanı olmaksızın) yerleştirilebilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Sözleşmeli er başvuru şartları: Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim mezunu olup, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar ilana başvurabilecektir. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için (TABLO-1)'de belirtilen Birlik Komutanlıklarından olumlu nitelik belgesini almış olmak, Boy-kilo oranları için (TABLO-2)'de belirtilen oranlarda olmak, (Ölçümler ayakkabısız olarak, sadece şort ve tişört ile yapılır.) Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebep olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak şart.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alımı başvuruları 2016 - HKK başvuru şartları, tarihi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN