Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metin Feyzioğlu: Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını duyunca yüreğimiz ferahladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti. Feyzioğlu, Külliye'de yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı" dedi.

Giriş Tarihi: 16.8.2016 16:13 Güncelleme Tarihi: 16.8.2016 17:18
Metin Feyzioğlu: Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını duyunca yüreğimiz ferahladı

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ve 70 baro başkanı, darbe girişimini kınamak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etti. Erdoğan'a geçmiş olsun dileğinde bulunarak, "Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı. Zatıaliniz bu darbe girişiminin püskürtülmesinde çok önemli görev yapmıştır" dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BÜYÜK BİR LİDERLİK ÖRNEĞİ GÖSTERDİ"

Feyzioğlu'nun konuşmasında şunları kaydetti: Cumhurbaşkanımız büyük bir liderlik örneği gösterdi. Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı. Zataliniz bu darbe girişiminin püskürtülmesinde çok önemli görev yapmıştır. Kalkışmanın taktik hedefi Cumhurbaşkanımız, stratejik hedefi Cumhuriyetimizidir demiştik. muhtemel bir içsavaşın eşiğinden düşmüştür. İstisnasız 79 Baro, daha gece yarısı olmadan tavrımızı açıkça ortaya koymuştuk. Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı. Sayın cumhurbaşkanım FETÖ'nün en çok istediği suçlunun suçsuzdan ayrılmaması böylece FETÖ'cüler mağdur rolünü oynayacak ve uluslararası platformda algı çalışması yapacaklardır. Dünyaya FETÖ ile haklı mücadeleyi anlatmaya hazırız.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fevzioglu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde konuştu

"72 ULUSLARARASI MESLEK ÖRGÜTÜNE OLAYIN ASLINI ANLATAN YAZILAR GÖNDERDİK"

"İşgale karşı Cumhuriyeti'nin arkasında saf tutmak hepimizin asli görevidir." diyen Feyzioğlu, "Bu çerçevede Barolar Birliği ve istisnasız 79 baro, 15 Temmuz gecesi henüz Ankara ve İstanbul'da çatışmalar olanca hızıyla devam ederken demokrasiden yana tavrımızı gece yarısı olmamıştı açıkça ortaya koyduk. Metnin dışına çıkarak bir şey daha söyleyeyim; sizin ve Sayın Başbakan'ın açıklamalarını televizyonda dinlediğimizde de yüreğimiz ferahladı ve bu girişimin püskürtüleceğine inancımız arttı." değerlendirmesinde bulundu.

İlişkide oldukları 72 uluslararası meslek örgütüne olayın aslını anlatan yazılar gönderdiklerini hatırlatan Feyzioğlu, bunun etkili olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

FEYZİOĞLU'NDAN BERABERİNDEKİ 70 BARO BAŞKANIYLA ZİYARET

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen 70 baro başkanı, FETÖ'cü hainlerin darbe girişimini kınamak ve dayanışma kararlılığı sergilemek üzere Anıtkabir'i ziyaretlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul edildiler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BİZİ DEĞİL DARBECİLERİN DURUMUNU MERAK EDİYORLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metin Feyzioğlu: Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını duyunca yüreğimiz ferahladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN