Dalga dalga temizlik

FETÖ operasyonlarında dün 351 kişi gözaltına alındı, 260 şüpheli tutuklandı. Şükür’ün villasında arama yapılırken, Şükür hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bölgede yola atılmış dokümanlar da bulundu

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Dalga dalga temizlik
Yurt genelinde süren operasyonlarda aralarında polis, zabıt kâtibi, doktor kamu çalışanlarının bulunduğu Kilis'te 20, Kastamonu'da 10, Van'da 29 Kırıkkale'de 4, Rize'de 5, Adıyaman'da 5 Kahramanmaraş'ta 22, Zonguldak Ereğli'de 6, Adıyaman merkezli 14 ildeki operasyonda 29, Erzurum Horasan'da 12, Adana'da 80, Konya'da 28, Kırklareli'nde bir, Van'da 49, Niğde'de 20, Samsun'da 31 şüpheli gözaltına alındı.
İstanbul Anadolu Adliyesi'nde de 83 personel hakkında gözaltı kararı verildi. Bu kişilerden 63'ü yakalandı. İstanbul'da toplam 5 adliyede gözaltı kararı verilen personel sayısı 273'e çıktı.
Aralarında polis, zabıt kâtibi, hâkim-savcı, doktor ve kamu çalışanının bulunduğu Diyarbakır'da 33, Elazığ'da 14, Zonguldak'ta 17, Kahramanmaraş'ta 9, Afyonkarahisar'da 10, İzmir'de 27, Antalya'da 55, Konya'da 33, Urfa'da 3, Karabük'te 3, Çanakkale'de 2, Mardin'de 7, Kastamonu'da 4, Düzce'de 2, Adana'da 14 şüpheli tutuklandı.
'nin Gebze ilçesinde TÜBİTAK'a yönelik operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 14'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Erzurum'da eski Yakutiye Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Yıldırım, örgüt üyeliğinden gözaltına alındı.
Kayseri'de ise kapatılan Melikşah Üniversitesi'nin eski Rektör Prof. Dr. Mahmut Mat'ın da aralarında olduğu 19 şüpheli tutuklandı.
Trabzon'da, eski AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu ile Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) görevli 7 kişi tutuklandı.
Ankara'da, devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da arasında bulunduğu telefonların usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, tutuksuz yargılanan eski TİB Teknik İşletme Daire Başkanı Barış Yaslan ve eski TİB Hukuk İşleri Daire Başkan Vekili Adil Biçer'in tutuklanmasına karar verildi.

ŞÜKÜR'ÜN VİLLASI ARANDI: Hakkında resen yakalama kararı çıkarılan eski milletvekili ve futbolcu Şükür'ün Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı Kerpe'deki villasında arama yapıldı. Kocaeli'nde eski Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Şahinli ve 12 emniyet görevlisi tutuklandı.

HASTANE ABİ VE ABLASINA GÖZALTI: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesi'nin "abi" ve "ablası" olduğu iddia edilen Bülent Akgül ve eşi Zeynep Akgül gözaltına alındı. Çiftin hastanede sorumlu oldukları kişilerin her şeyi ile ilgilendikleri ileri sürüldü.

BELGELER YOLA ATILDI: Kandıra'nın Babaköyü-Melensu hattında yanmış halde FETÖ'ye ait gazete, cd, kitap, LYS sınav kâğıtları ile telefon fihristlerini içeren dokümanlar bulundu. Jandarma yakılan dokümanları toplayarak kayıt altına aldı.

ESKİ BAŞKAN GÖZALTINDA: Uşak'ta eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile eşi Aysun Erdoğan ve 12 kişi, Yozgat'ta eski AK Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz ve 29 kişi gözaltına alındı. Kırşehir'de eski Kaman Kaymakamı Şen, Eskişehir'de YHT Bakım Müdürü Abdulkadir Korkmaz, Uşak eski Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, Hatay'da Yayladağı Belediyesi'nin MHP'li meclis üyesi Ahmet Alkaç gözaltına alındı.

ZAMAN YAZARI YAKALANDI: Hakkında yakalama kararı bulunan eski Zaman yazarı Ali Ünal, kardeşi ve 2 kişi ile birlikte Uşak Eşme'de gizlendiği evde yakalandı.

HARPUT TUTUKLANDI: Bursa'da 28 Temmuz'da gözaltına alınan eski Bursa Valisi Şahabettin Harput ile aralarında işadamlarının da bulunduğu toplam 19 şüpheli dün adliyeye sevk edildi. Şahabettin Harput ile 18 işadamı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Serkan ÜNAL-Fatih ULAŞ-Gülcan DEMİRCİ-Tuna ÇAM-Abbas ÇAKAR-Murat SAVAŞ-Ziya RAMOĞLU-Halit TURAN-Ali FAİK ATAY-Ali ALTUNDAŞ/SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalga dalga temizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN