Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Savunma bakanı Işık’tan hain Van ve Elazığ saldırılarına sert tepki

AA'nın Editör Masasına konuk olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Şunun PKK'nın çok iyi bilmesi gerekir ki 15 Temmuz gecesinden çok daha güçlüdür. PKK'nın içeriden destek alma ihtimali kalkmıştır. Bundan sonra PKK daha çok korksun, başına geleceklerden çekinsin." dedi.

Giriş Tarihi: 18.8.2016 10:16 Güncelleme Tarihi: 18.8.2016 10:34
Milli Savunma bakanı Işık’tan hain Van ve Elazığ saldırılarına sert tepki

AA'nın Editör Masasına konuk olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "PKK'nın ne kadar kanlı bir örgüt olduğunu 23 Temmuz'da başlayan süreçle birlikte bir kez daha görmüş olduk. Özellikle 15 Temmuz'dan sonraki ortaya koydukları eylem tarzı bizim bildiğimiz ama dünyanın görmek istemediği gerçek yüzünü ortaya koydu" dedi.

PKK KÜRESEL GÜÇLERİN İSTEĞİYLE HAREKET EDİYOR

PKK'nın bölge halkının dertleriyle değil de bir takım küresel güçlerin istekleriyle hareket ettiğinin bir göstergesi olduğunu hatırlatan Bakan Işık, bölge halkının haklarını sözde savunuyorum diyen bir örgütün sivilleri katletmesinin hiçbir şekilde izahatı olamaz. Bu terör örgütünün küresel güçlerin maşası olduğunun çok net bir göstergesi.

"TÜRKİYE 15 TEMMUZ GECESİNDEN DAHA GÜÇLÜDÜR"

Bakan Işık şöyle devam etti: Şunun PKK'nın çok iyi bilmesi gerekir ki 15 Temmuz gecesinden çok daha güçlüdür. PKK'nın içeriden destek alma ihtimali kalkmıştır. Bundan sonra PKK daha çok korksun, başına geleceklerden çekinsin. Bu açıdan bölge halkımızın güvenlik güçleriyle sıkı bir işbirliği yapmasının bölgemizin geleceği açısından da değerli olduğunu düşünüyorum dedi.

"Darbeciler, üç Casa uçağını hazır ettiler, Akıncılar'dan kaçacaklardı"

"DARBECİLER, ÜÇ CASA UÇAĞINI HAZIR ETTİLER, AKINCILAR'DAN KAÇACAKLARDI"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Savunma bakanı Işık’tan hain Van ve Elazığ saldırılarına sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN