Ünlü adamlarına FETÖ gözaltısı!

Giriş Tarihi: 18.8.2016 12:53 Güncelleme Tarihi: 18.8.2016 15:14
Ünlü işadamlarına FETÖ gözaltısı!

dünyasına yönelik FETÖ / PDY soruşturmasında haklarında gözaltı kararı bulunan 187 isimden, aralarında Faruk oğlu ve Ömer Faruk Kavurmacı'nın da bulunduğu 60 kişi gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) dünyası yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 18 ilde TUSKON ve üye şirketlere operasyon düzenleniyor.

ÜNLÜ İŞADAMLARI HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturma çerçevesinde, TUSKON Başkanı Rızanur Meral, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, oğlu Baklavaları'nın sahipleri Faruk oğlu ve Nejat Güllüoğlu'nun da aralarında bulunduğu 187 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

204 ADRESTE ARAMA YAPILIYOR

Bunun üzerine Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavaları'nın da aralarında bulunduğu 204 adreste arama başlatıldı. Haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin bir kısmının TUSKON yönetiminde bulunduğu, bazılarının ise üye olduğu belirtildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNANS SAĞLAMAK SUÇUNDAN İŞLEM YAPILACAK

Soruşturma kapsamında tüm şüpheliler hakkında, ''terör örgütüne üye olmak'' ve ''terör örgütüne finans sağlamak'' suçlarından işlem yapılacağı kaydedildi. 187 isimden, aralarında Faruk Güllüoğlu ve Ömer Faruk Kavurmacı'nın da bulunduğu 60 kişi gözaltına alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü işadamlarına FETÖ gözaltısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN