Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alaaddin Kaya gözaltında

FETÖ Soruşturması kapsamında Zaman gazetesi eski sahibi Alaaddin Kaya Balıkesir Edremit'te yakalandı. Kaya sorgu için Ankara'ya gönderildi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in uzun yıllardır yanında bulunan Alaaddin Kaya, örgütün tepedeki isimlerinden biri olarak biliniyor.

Giriş Tarihi: 19.8.2016 19:45 Güncelleme Tarihi: 19.8.2016 23:34
Alaaddin Kaya gözaltında

PAPA-GÜLEN GÖRÜŞMESİNİ ORGANİZE ETMİŞTİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün önemli isimlerinden Alaaddin Kaya Edremit'te yakalandı. Paralel örgütün medya organizasyonunun tepe ismi olan Alaaddin Kaya Mayıs ayında savcılığa bir mektup göndererek örgütten ayrıldığını açıklamış ancak bu çıkış inandırıcı bulunmamıştı. 15 Temmuz darbesinden sonra da teslim olmak yerine firar etmeyi tercih eden Aladdin Kaya'nın darbenin imamı Adil Öksüz kadar önemli bir isim olduğu belirtiliyor. Zaman Gazetesi'nin Fetullahçıların eline geçmesinde kilit rol oynayan Aladdin Kaya, uzun yıllar medya imamlığı yapmıştı. Papa-Fetullah Gülen görüşmesini organize eden Aladdin Kaya, birçok kirli ilişkilerin içinde olduğunun altı çiziliyor. FETÖ'nün vitrindeki isimlerinden biri olan Kaya'nın emniyet ve savcılık ifadesi çok önemli.

İŞTE FETÖ'NÜN BEYİN TAKIMI

LATİF ERDOĞAN: ADİL ÖKSÜZ KADAR ÖNEMLİ İSİM

Kaya'nın gözaltına alınmasını A Haber'e değerlendiren Latif Erdoğan, Kaya isminin Adil Öksüz kadar önemli olduğunu vurgulayarak anlatacaklarının FETÖ'yü anlama bakımınından yeni bir boyut katacağını söyledi. Kaya'nın işin başından beri her şeye vakıf olduğunu vurgulayan Erdoğan çok ciddi, özel uluslararası ilişkilerle ilgili sorulara samimi cevaplar verirse çok önemli bilgilere ulaşılacağını kaydetti. Erdoğan, Kaya'nın Adil Öksüz kadar önemli bir isim olduğunu vurguladı.

CEM KÜÇÜK GÖZALTINA ALINAN ALAADDİN KAYA'YI DEĞERLENDİRDİ

Latif Erdoğan: Alaaddin Kaya Adil Öksüz kadar önemli bir isim

KAYA 'İSTİFA ETTİM' DEMİŞTİ

FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan eski Zaman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alaaddin Kaya, savcılığa Paralel Yapı'dan istifa ettiğini bildiren dilekçe sunmuş "Bunlara kazara verdiğim selamı geri alıyorum" şeklinde ifade kullanmıştı.

ALAADDİN KAYA'YA SAMİMİYET ÇAĞRISI: HEMEN SAVCILIĞA GİT

ERDOĞAN SAVCILARA GİTMESİ ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Bunun üzerine Paralel Yapı ile mücadelenin sembol ismi Latif Erdoğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na FETÖ'den istifa ettiğine dair dilekçe veren Alaadin Kaya'ya samimiyet çağrısı yapmıştı. Erdoğan, SABAH'ın, eski Zaman Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi Alaaddin Kaya'nın FETÖ'den istifa ettiği yönündeki haberini değerlendirmiş, "Eğer pişmanlık hisleriyle ifade vermeyi düşünüyorsa ve bunda da samimiyse yapacağı tek iş, hiç vakit geçirmeden düşündüğünü icra etmeli, savcılığa gitmelidir. Böylesi bir teşebbüs hiç kuşkusuz devletin yeni bilgilere ulaşmasına sebebiyet vereceği gibi, onun konumunda olup da şu anda tereddüt yaşayanları da olumlu yönde etkileyecektir. Ve bu da paralel yapıyla mücadelede bizlere çok büyük bir sıçrama yaşatacaktır." sözlerini kullanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alaaddin Kaya gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN