Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Hayallerimizi ve paramızı çaldılar’

FETÖ’cülerin baskısıyla Harp Okulu’ndan ayrılan Esra Bahadır: Kaybettiğimiz haklar, ödediğimiz tazminatlar geri verilsin

Giriş Tarihi: 19.8.2016
‘Hayallerimizi ve paramızı çaldılar’
Darbeye kalkışan FETÖ/PDY'li hainler, yıllar içinde olma hayali kuran çok sayıda gencin hayatını kararttı. Harp Okulu'na 2006'da pilot olma hayaliyle giren Esra Hamide Bahadır da (26) FETÖ'cülerin sistematik işkencesine maruz kalıp okuldan ayrılmış. Üniversiteye girerek endüstri mühendisi olan Bahadır, 15 Temmuz'da Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu'na helikopterle darbecileri indiren ve tutuklanan kadın pilot Kerime Kumaş'la aynı yıllarda Hava Harp Okulu'nda okumuş. İşte Bahadır'ın anlattıkları:

KADET KERİME... Komutanlarımızın seçtiği öğrenci temsilcileri vardı. Bunlara kadet denir. Üst devre öğrencilerden oluşur. Kerime Kumaş da öğrenci temsilcisiydi ve o dönemde okul temsilcileri komutanlarından aldıkları ile bize eğitim yaptırıyordu. Bize bu öğrencilerin hazırladığı raporlar yüzünden disiplin cezaları veriliyordu. Kerime, sesi bile zor duyulan bir tipti ama diğer kadetler geceleri süründürüyordu. Bize mobbing uyguluyordu. Kerime'nin durumuna bakarsanız okulda hiç ceza almamıştır, hiç soruşturma geçirmemiştir.

VEBALI MUAMELESİ... İlk aydan itibaren disiplin cezaları almaya başladım. Pantolon ütüsü, ayakkabı boyası gibi komik cezalar. Sınav haftalarında oda hapisleri almaya başladım. Her sınav öncesi muhakkak oda hapsi alıyordum. Arkadaşlarımız ders çalışırken ben cezamı çekiyordum. Bu da ister istemez derslerime yansıyordu.

İADE-İ İTİBAR... İade-i itibar istiyoruz. Bu insanlar ilk önce hayallerimizi sonra da paramızı çaldı. Baskılar yüzünden okuldan atılınca binlerce lira tazminat ödedik. Kaybettiğimiz bütün hakların, ödediğimiz tazminatların geri verilmesini istiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hayallerimizi ve paramızı çaldılar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN