Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Askeri casusluk kumpası 15 Temmuz için hazırlıktı’

Askeri Casusluk Davasında, bir numaralı sanık olarak 2.5 yıl hapis yatan adamı Bilgin Özkaynak: Casusluk davası kumpası 15 Temmuz için hazırlıktı. ‘Camileri bombalayacaksınız’ dediler ama kendileri Meclis’i bombaladı

Giriş Tarihi: 20.8.2016
‘Askeri casusluk kumpası 15 Temmuz için hazırlıktı’
FETÖ/PDY tarafından sahte delillerle hazırlanan Askeri Casusluk kumpasının 1 numaralı sanığı olarak yargılanan adamı Bilgin Özkaynak SABAH'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2.5 yıl cezaevinde kaldıktan sonra beraat eden Özkaynak, "Askeri Casusluk kumpası, girişimi için hazırlıktı. FETÖ'cüler beni de bu kumpasın içine dahil edip, TSK içinde kendilerinden olmayan askerleri tasfiye ettiler. 'Cami bombalayacak' dediler, attıkları iftiralardan daha büyüklerini kendileri yaptı" dedi. Askeri Casusluk adıyla bilinen kumpasın "bir numaralı" sanığı Bilgin Özkaynak hakkında "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "kişisel verilerin kaydedilmesi", "devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek" suçlarından müebbet hapis cezası istenmişti. FETÖ'nün kumpası çöktü ve Özkaynak ile davanın tüm sanıkları beraat etti. 2.5 yıl tutuklu kaldıktan sonra beraat eden işadamı Bilgin Özkaynak, FETÖ'cüler tarafından 14 yıl boyunca telefonlarının dinlendiğini söyledi. Özkaynak SABAH'A konuştu:

DARBEYİ 8 AY ÖNCE SÖYLEDİM
"Hem vergi rekortmeniyim, hem de dinlenme rekortmeniyim. Bu örgüt ekonomik olarak kendilerine destek vermeyen işadamlarını yok etme yoluna gidiyor. Ben de onlara destek olmayınca beni davanın bir numarası yaparak hapse attılar. Bir iş seyahati için gittiğim Almanya'dan yeni gelmiştim. Yolculuk sonrası Bostancı'daki evimde duş alıyordum. Banyoya girip, gözaltına aldılar. Beni kadın satıcısı olmakla suçladılar.
Ben 8 ay önce darbe girişimi yapacaklarını, Cumhurbaşkanı'na yönelik bir suikast girişimi olacağını söylemiştim. Bunları çıktığım televizyon kanallarında da dile getirdim. Askeri Casusluk kumpası 15 Temmuz darbe girişimi için hazırlıktı. FETÖ'cüler beni de bu kumpasın içine dahil edip, TSK içinde kendilerinden olmayan askerleri tasfiye etti. Ardından FETÖ'cü subayları kritik görevlere getirdiler.
Askeri Casusluk davasında akıl almaz iftiralar attılar. Benim için, 'Cami bombalayacak dediler. Cezaevinde yatarken bile, 'Türk savaş uçağını Suriye'de düşürdün' diye ithamlarda bulundular. 2012'de Suriye'de F-4 uçağını da bunların düşürdüğüne inanıyorum."

ERDOĞAN'I KORUMAMIZ LAZIM
2012'de askeri servis aracına PKK tarafından yapılan bombalı saldırı olayını bile benim yaptığımı iddia ettiler. Attıkları iftiralardan daha büyüklerini kendileri yaptı. Tanklarla insanların üzerine yürüdüler. Cumhurbaşkanı'na suikast girişiminde bulundular. TBMM'yi bombaladılar. Ankara ve İstanbul'u kan gölüne çevirdiler. Bunlar Türk ve Müslüman olamaz. FETÖ, Amerika'nın maşa olarak kullandığı bir örgüt. Amaçları Hıristiyanlığa hizmet...
Yatıp kalkıp Recep Tayyip Erdoğan'a dua ediyorum. Yoksa cezaevindeyken beni öldürürlerdi. Eşime dahi 'Cezaevine kaçak girdi' diye soruşturma açtılar. FETÖ'nün hâlâ uyuyan hücreleri olduğunu düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızı korumamız lazım.
FETÖ tarafından hem 28 Şubat'ta hem de Askeri Casusluk'ta iki kez tutuklandım. Ben 30 yıldır FETÖ ile mücadele ediyorum. Bu adamları hep deşifre ettim. Bu nedenle beni tutukladılar."

FETÖ'CÜNÜN KURAN MEALİNDE BİZANS HARİTASI
Askeri Casusluk kumpasının 1 numaralı sanığı olarak yargılanan işadamı Bilgin Özkaynak, firari FETÖ'cü Suat 'ın yazdığı Kuran mealinin ilk sayfasında Bizans haritası olduğunu ve Yıldırım'ın bazı ayetleri değiştirdiğini söyledi. İşadamı Özkaynak, "Fetullah Gülen'in Kuran-ı Kerim'i vardır. Bu Kuran mealini yazan da FETÖ'nün 73 örgüt yöneticisi arasında yer alan ve yurtdışına kaçan Prof. Dr. Suat Yıldırım'dır. Bu mealin ilk sayfalarında Bizans haritası yer alıyor. Neden Bizans haritası koyduğunu ise 'Kuran'ın içinde geçtiği için haritayı koydum' diyerek açıklıyor. Kuran'da Bizans İmparatorluğu'nun geçip geçmediğini bilmiyorum. Geçiyor olsa bile kutsal bir kitaba Bizans haritası konulmaz. Ayrıca Suat Yıldırım meali yazarken ayetleri de değiştirmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Askeri casusluk kumpası 15 Temmuz için hazırlıktı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN