Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da FETÖ'ye karşı operasyonlar başlayacak!

’da Fetullahçı Terör Örgütü'yle (FETÖ) bağlantılı Kazak-Türk Eğitim Vakfına (KATEV) bağlı okulların bir ay içerisinde denetleneceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 20.8.2016 15:21 Güncelleme Tarihi: 20.8.2016 15:31
Kazakistan’da FETÖ'ye karşı operasyonlar başlayacak!

Eğitim ve Bilim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlık ve ilgili başka kurum yetkililerinden oluşan çalışma grubu tarafından KATEV'e bağlı okullarda incelenmesi gereken konulara ilişkin liste hazırlandığını belirtildi.

Açıklamada, çalışma grubunun 30 gün içerisinde yapacağı denetleme sürecinde okulların eğitim kanununa uygunluğu, faaliyetleri ve kurumlara lisans verilmesine ilişkin koşulları karşılayıp karşılamadıklarının kontrol edileceği, denetleme sonucuna göre okulların kanunlara uygun olup olmadığına ilişkin karar verileceği belirtildi.

NAZARBAYEV: TÜRKİYE'YE DÜŞMAN OLAN BİZE DE DÜŞMANDIR

"NAZARBAYEV KATEV'E BAĞLI OKULLARININ KONTROL EDİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ"

Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 5 Ağustos'ta Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye karşıtı faaliyetlerde bulunanları desteklemeyeceklerini belirterek, iki ülkenin eğitim bakanlıkları tarafından ortak komisyon oluşturulacağını ve KATEV'e bağlı okullarının kontrol edileceğini söylemişti.

Kazakistan'da FETÖ bağlantılı KATEV bünyesinde çok sayıda okul bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazakistan’da FETÖ'ye karşı operasyonlar başlayacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN