FETÖ savcılarından 'ya çıkarması!

Giriş Tarihi: 22.8.2016 12:54
FETÖ savcılarından Ankara'ya ABD çıkarması!

Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili yarın 'ya gelecek Adalet Bakanlığı yetkilileriyle toplantı yapmak üzere ve İzmir'de FETÖ/ PDY soruşturmalarına bakan savcılar Ankara'ya çıkarma yaptı.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün ele başı Fethullah Gülen'in 'den iade edilmesiyle ilgili yarın 'da kritik bir toplantı gerçekleştirilecek. İki gün sürecek ve Gülen'in iadesinin ele alınacağı toplantıda ABD Adalet Bakanlığı yetkilileriyle FETÖ soruşturmalarını yürüten terör savcıları yer alacak.

Toplantıya Ankara, ve İzmir'de FETÖ'ye yönelik büyük soruşturmaları yürüten Terörden Sorumlu Başsavcı Vekilleri ve savcılar iştirak edecek.

İstanbul ve İzmir'den savcılar kritik toplantı için Ankara'ya hareket etti. Gülen'in terör örgütü lideri olduğuna ilişkin belgelerle Ankara'ya giden İstanbul ekibinin başını İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun başlındaki isim olan Başsavcı Vekili İsmail Uçar çekiyor. Cumhuriyet Savcıları Hasan Yılmaz ve Can Tuncay da ekipte bulunuyor.

İzmir'den toplantıya katılacak isim ise Başsavcı Vekili Okan Bato... Ankara'da ise toplantıya Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen ve Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tekin Küçük'ün de katılacağı öğrenildi.

ABD yetkilileriyle gerçekleştirlecek toplantı için İstanbul ve İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden bazı polis yetkililerinin de Ankara'ya hareket ettiği belirtildi. Adalet Bakanlığı'nın söz konusu toplantıyı iade süreci için çok önemli bulduğu, ABD'li yetkililerin iade noktasında kafalarındaki tüm soru işaretlerinin giderilmesi için çaba sarf edileceği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ savcılarından Ankara'ya ABD çıkarması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN