Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeciler başkenti dan kuşatma planı yapmış!

Giriş Tarihi: 23.8.2016
Darbeciler başkenti havadan kuşatma planı yapmış!
Şırnak'taki 1. Özel Kuvvetler Tugay Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi, darbe gecesi Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek için Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden kalkan bir nakliye uçağıyla başkente geçmiş ve Özel Kuvvetler Karargâhı'nda astsubay tarafından vurulmuştu. Darbecilerin başkenti kuşatmak için C 130 tipi nakliye ları aracılığıyla zırhlı araçları, Kobra helikopterleri ve askerleri taşımaya çalıştıkları ortaya çıktı. Plan Kayseri 12. Ulaştırma Üssü'nden kaldırılan 6 nakliye uçağında görevli askerlerin ifadelerine yansıdı. Pilot yüzbaşılar Yasin Çetin ve Eyüp Mert ile Kıdemli Başçavuş Mesut Üstüncan gibi pilotlar ve teknisyenler, sorgularında üssün "Harekât Komutanı" Kurmay Albay Erhan Baltacıoğlu ile filo komutanları Yarbay Engin Yetgin ve Binbaşı Yaşar Keskin'i suçladı. Tutuklanan bazı askerlerin ifadeleri özetle şöyle:
Yardımcı Pilot Teğmen Mehmet Karakoç: Çardak üzerinde bekleme anında seyrüsefer subayımız Süleyman Zengin Üst teğmen Uçak Komutanı'na "Abi benim çoluk çocuğum var, biz kime, neye hizmet ediyoruz" diye sordu. Bunun üzerine uçak komutanımız, Süleyman Üsteğmen'i sakinleştirdi.
Yükleme teknisyeni Astsubay Kıdemli Başçavuş Erdal Ertural: Baltacıoğlu'na uçak kapasitesinin 90 kişi olduğunu, 175'er kişi alamayacağımızı söyledim. O da bize "Olağanüstü durum! Libya harekâtı gibi alabildiğiniz kadar alın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeciler başkenti havadan kuşatma planı yapmış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN