Biden: YPG Türkiye'nin istediklerini yapmazsa...

Giriş Tarihi: 24.8.2016 17:14 Güncelleme Tarihi: 24.8.2016 17:15
Biden: YPG Türkiye'nin istediklerini yapmazsa...

Başkan Yardımcısı Biden ile Başbakan Yıldırım, görüşmelerinin ardından ortak basın açıklaması yaptı. Biden toplantıda, "YPG ve kuvvetleri nehrin öbür tarafına geçmemelidir. Geçerlerse ve buna bağlı kalmazlarsa hiçbir ABD'den desteklenmeyecekler." dedi.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

"Suriye'ye başlatılan operasyona ilişkin yeni bir bilgi verebilir misiniz? PYD'ye de yönelecek mi? Kürt koridoruna ilişkin Türkiye'nin tutumu, ABD buna nasıl bakıyor? YPG-PYD'ye yönelik bazı destekleri olduğu biliniyor."

Biden: Türkiye sınırlarında ve birleşik 'den ödün vermeyeceğiz. Menbiç'le ilgili azimkar kararlarımız var. Oradaki elementlere haber verdik. YPG ve Suriye kuvvetleri nehrin öbür tarafına geçmemelidir. Geçerlerse ve buna bağlı kalmazlarsa hiçbir 'den desteklenmeyecekler.

"Biden'ın söylediğine rağmen ABD darbe teşebbüsüne iştirak etmedi ama halk arasında doğrudan katılım olmasa bile ABD'nin desteklediği söylendi. Bu konuda son beyanatınızı verirken, Amerika'nın bununla hiçbir ilisi olmadığını söyleyecek misiniz? ABD'nin ilk beyanatından sonra Obama'dan gelen açıklamalar var. Özellikle orada insan haklarının ihlal edildiğine dair. Siz bu konuya değinmediniz. Bunları özel olarak mı konuştunuz yoksa artık ilgi odağınızda değil mi?"

Biden: Biz bunu müzakere ettik. Başbakan ve Dışişleri Bakanı söylediler ki bizim yasalarımıza riayet edilecek. Buna biraz zaman vereceğiz. Ben ne söylüyorsam bunu kast ederek söylüyorum. Birliğimizi gösterelim. Ben kendimi biraz suçlu hissediyorum çünkü buraya gelmem biraz zaman aldı. Buraya geldiğim için şimdi gurur duyuyorum. Biz birbirimizi anladık, biraz zaman tanıyalım işlemler için.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biden: YPG Türkiye'nin istediklerini yapmazsa...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN