Cerablus operasyonunu Zekai Aksakallı yönetiyor!

TSK'nın bu sabah 'nin Cerablus bölgesine başlattığı askeri harekatı 15 Temmuz darbe girişiminin kaderini değiştiren Zekai Aksakallı yönetiyor.

Giriş Tarihi: 24.8.2016 09:26 Güncelleme Tarihi: 24.8.2016 13:44
Cerablus operasyonunu Zekai Aksakallı yönetiyor!

TSK'nın Müşterek Özel Görev Kuvveti bu sabah saat 04:00 itibariyle 'nin Keklice ve Cerablus bölgesine hem havadan hem de karadan askeri harekat başlattı. Harekata koalisyon hava kuvvetleri de havadan destek veriyor. Harekat kapsamında TSK'ya ait fırtına obüsleri ile DAEŞ kontrolündeki Cerablus bölgesine 224 top atışı yapıldı ve 63 hedef . Karadan yapılan atışlara havadan da Türk jetleri destek verdi. Saat 06.08'de havalanan Türk uçakları bölgeyi bombardımana tuttu.

TANKLARIMIZI SURİYE'DE TÜRKMENLER KARŞILADI

OPERASYONUN BAŞINDA ZEKAİ PAŞA VAR

Yapılan bombardımanlar ve karadan ilerleyen özel kuvvetler yani bordo bereliler 'nin kuzeyine girdi. Zırhlı kepçeler ile açılan barikatlar sonucu oluşturulan koridordan bölgeye giren bordo berelilerin başında ise Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın olduğu öğrenildi.

SONDAKİKA: TÜRKİYE CERABLUS'A ASKERİ HAREKET BAŞLATTI

BORDO BERELİLER SURİYE'DE

Yapılan bombardımanlar ve karadan ilerleyen özel kuvvetler yani bordo bereliler Suriye'nin Kuzeyine girdi. Zırhlı kepçeler ile açılan barikatlar sonucu oluşturulan koridordan bölgeye giren bordo berelilerin başında ise Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın olduğu öğrenildi.

DAEŞ havadan böyle vuruldu

ŞEHADETİ EMRETTİM 'BAŞÜSTÜNE' DEDİ

TÜRKİYE CERABLUS'A ASKERİ HAREKAT BAŞLATTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cerablus operasyonunu Zekai Aksakallı yönetiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN