Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İçişleri Bakanı saldırı ile ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldırıya ilişkin, "Konvoyunun korumasını sağlamak üzere görevlendirilmiş ve öncülüğünü yapan jandarma aracımıza terörist unsurlarca ateş açılmıştır. Arkadaşlarımızın söylediği kesin olarak PKK ve onlara yönelik operasyon başladı. Orada güvenlik unsurlarımız vardı, böyle bir şey olunca hemen operasyon da başladı" dedi.

Giriş Tarihi: 25.8.2016 15:05 Güncelleme Tarihi: 25.8.2016 16:51
İçişleri Bakanı saldırı ile ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gölbaşı Polis Akademisinde komiser yardımcılarının mezuniyet töreni öncesi, çatışmaya ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu ile telefonla görüştüğünü ve durumu değerlendirdiklerini aktaran Ala, Kılıçdaroğlu'nun iyi olduğunu bildirdi.

Bakan Ala, Kılıçdaroğlu'na üzüntülerini ilettiğini, onun da metanetle karşıladığını belirterek, Başbakan Binali Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da telefonda görüştüğüne dikkati çekti.

"O BÖLGEDE ÇOK CİDDİ BİR OPERASYONEL FAALİYET YÜRÜTÜLMEKTEDİR"

Ala, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz seyahatin en güvenli bir biçimde geçmesi için, tabi orada kritik bazı unsurlar var, tedbirler alınmıştı, o tedbirlere yönelik aynı zamanda. Şimdi kendisini daha güvenli araçlarla, istediği yere götüreceğiz. Bunun için Emniyet Müdürümüz de konvoydaydı, oradaydı. Gerekli tedbirleri bundan sonrası için de hem operasyon anlamında hem seyahatin güvenli bir biçimde tamamlanması için gerekli tedbirler alınıyor, alındı.

Biz de o bölgeye hem seyahatte kullanılmak üzere hem de diğer konularda yardımcı olunması maksadıyla helikopter de gönderdik. Kendisiyle de konuştuk. Bu terörist unsurlar, bölücü terör örgütü, Ordu'da, Giresun'da Karadeniz'e açılma niyetiyle terörist faaliyetlerde bulunmaktadır. Geçenlerde biliyorsunuz Ordu Gölköy'de bir terörist, silahlarıyla ölü ele geçirildi. Jandarmamız ve polis özel harekatımızla, o bölgede çok ciddi bir operasyonel faaliyet yürütülmektedir. İnşallah bu konuda da bu işi gerçekleştiren alçaklar da o bölgede yakalanıp, takip edilip, gereği yapılacaktır "

CHP tabanına, yönetimine, bütün millete ve devlete geçmiş olsun dileklerini ileten Ala, Kılıçdaroğlu'na olay karşısındaki tutumu dolayısıyla teşekkür etti.

PKK'YA YÖNELİK OPERASYON BAŞLADI

Hep birlikte çaba sarf edilmesi gerektiğini vurgulayan Ala, terörün uluslararası boyutu ve Türkiye'deki durumunun bilindiğini, birlikte hareket edilerek meselenin üstesinden gelineceğini ifade etti.

Ala, Kılıçdaroğlu ile ilgili bir sorun olmadığını, programının da kendi istediği şekilde devam ettireceğini belirtti.

"CHP konvoyundan isabet alan araç var mı? sorusu üzerine Ala, "Yok" yanıtını verdi.

BAKAN ALA, "ÖRGÜT KESİN Mİ?" SORUSUNA KARŞILIK İSE, ŞU YANITI VERDİ:

"Arkadaşlarımızın söylediği kesin olarak PKK ve onlara yönelik operasyon başladı. Orada güvenlik unsurlarımız vardı, böyle bir şey olunca hemen operasyon da başladı. Başka araçta herhangi bir sorun yok. Sadece öncü emniyeti sağlamak üzere görevlendirilen araçlardan birinde. Öncü jandarma aracında hasar var ve onun içindeki kişiler, iki astsubay hafif, bir sürücü er ağır yaralı. Onun dışındaki araçlarda herhangi bir şey yok"

"KILIÇDAROĞLU'NU DAHA GÜVENLİ ARAÇLARLA İSTEDİĞİ YERE GÖTÜRECEĞİZ"

"Kılıçdaroğlu'nun halen olay yerinde olup olmadığının" sorulmasına karşılık Ala, "Oradan şu anda daha güvenli yere doğru alınıyor. Şavşat'a intikal ettiriliyor. Ondan sonra da oradaki program bizim de kendisine önereceğimiz belki hava unsurlarıyla, helikopterlerle sağlanacaktır. Bu haince saldırı, milletimize, bütün ülkemize yapılmıştır. Bu saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanıp cezalandırılması için bütün faaliyetler başlamıştır." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçişleri Bakanı saldırı ile ilgili açıklama yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN