Çocuk askerler gündeme gelince YPG sözcüsü terörist kudurdu!

hükümetiyle çalışan Hizbullah ve rejimine bağlı Şebbiha milisleri, zor kullanarak 6 yaşındaki çocukları dahi cepheye sürüyor. DAEŞ ise küçük yaşta çocukları intihar bombacısı yapmaktan çekinmiyor. Benzer şekilde PKK'nın Suriye kolu YPG de 18 yaşından küçük çocukları cephede kullanmayacağına dair uluslararsı anlaşmalara imza atmasına karşın bu sözünde durmuyor.

Giriş Tarihi: 31.8.2016 13:12 Güncelleme Tarihi: 31.8.2016 14:23
Çocuk askerler gündeme gelince YPG sözcüsü terörist kudurdu!

İnsan Hakları İzleme Örgütü, geçtiğimi günlerde, iç savaşın devam ettiği 'de YPG'nin çocuk askerleri örgütten çıkarmak konusunda verdiği sözü yerine getirmediğini ve bu konuda uluslararası yasaları ihlal ettiğini bildirmişti.

Uluslararası insani yasalara ve Roma Statüsü'ne göre, silahlı kuvvetlerin veya silahlı örgütlerin 15 yaşından küçükleri askere ya da örgüte almasının savaş suçu teşkil ettiğine işaret eden İnsan Hakları İzleme Örgütü, YPG ve YPJ'nin 2014 yılının haziran ayından bu yana, 10'u 15 yaşından küçük 59 çocuğu örgüte aldığına ilişkin yerel ve uluslararası örgütlerden bilgi aldığını ifade etti.

Son olarak YPG saflarında savaşan 12 yaşıdaki Şiyar Faris 'deki çatışmalarda hayatını kaybetti.

YPG uluslararası hukuka aykırı olarak ölüme gönderdiği Faris'i "şehit" ilan etti.

YPG'nin ölüme gönderdiği çocuklar...

İDRİS KARDAŞ'A TEHDİT VE HAKARET!

Terör örgütü YPG'nin bu ahlaksız tutumunu hesabından eleştiren akademisyenve A Haber yorumcusu İdris Kardaş ise, teröristlerin tehdit ve hakaretlerine maruz kaldı.

Terör örgütünün çocuk askerleri cepheye sürmesine tepki gösteren Kardaş'a YPG sözcüsü Rêdûr Xelîl hakaretlere karşılık verdi.

Terörist Rêdûr Xelîl İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından kanıtlanan çocuk YPG'lileri yalanlarıyla inkar etti.

Rêdûr Xelîl'in İdris Kardaş'a yanıt vermesi üzerine, Twitter'da çok sayıda PKK sempatizanının, Kardaş'a hakaret ederek, tehditler savurduğu görüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk askerler gündeme gelince YPG sözcüsü terörist kudurdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN