Darbe tebligatını 13 Temmuz’da abiler yaptı!

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Darbe tebligatını 13 Temmuz’da abiler yaptı!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 15 Temmuz gecesinden 2 gün önce Çekmeköy Karakol Komutanlığı'nda görevli subaylar Muhammed Aliko ve Mustafa Özyurt'un örgütün abi konumundaki sivil şahıslarla görüştüğünü tespit etti. Kod adları Baki ve Asım olan bu iki FETÖ/ PDY abisinin asıl kimlikleri de belirlendi. Bu iki FETÖ abisinin 13 Temmuz'da Aliko ve Özyurt'u aradığı, darbe girişimini işaret ederek emirler verdiği, rütbeli bir kişinin onları arayarak talimatlar vereceğini, bu talimatları eksiksiz yerine getireceklerini söylediği tespit edildi.

"SABİHA GÖKÇEN'E GİT" EMRİ
Örgütün abilerinden gelen bu talimat üzerine FETÖ'den tutuklu Jandarma Yüzbaşı Dursun 'in Sabiha Gökçen Havalimanı işgali için Aliko ve Özyurt'a o bölgeye intikal etmeleri için talimat verdiği öğrenildi. 2 Jandarma subayı, darbe girişiminin başarısız olması ardından birliklerine döndü ve polisçe yakalandı.

ABİLERİ İLE TUTUKLANDILAR
Alikon ve Özyurt ile iki askere talimat veren FETÖ abileri ' Cumhuriyeti'ni ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme' suçu kapsamında tutuklanarak cezaevine konuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe tebligatını 13 Temmuz’da abiler yaptı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN