İl il FETÖ operasyonları

Giriş Tarihi: 3.9.2016
İstanbul: FETÖ/PDY'nin adliye memurlarına yönelik soruşturmada Adalet Sarayı'nda görevli 15 personel tutuklandı. 10 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Darbe girişimi sonrası yurtdışına kaçarken yakalanan, FETÖ/PDY'nin en üst düzey finansman sorumlularından firarı Ali Çelik'in ikiz oğulları ve yeğeni tutuklandı.
Medya yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan Atilla Taş ve 7 kişi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderildi.
Ankara: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli 19 kişi tutuklandı. Ayrıca merkezli 8 ilde aralarında örgütün "emniyet imamları" ile eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 46 kişi gözaltına alındı.
Ağrı: Açığa alınan Hamur Kaymakamı Cüneyt ve Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay hakkında gözaltına alındı.
Iğdır: Vali yardımcısı Muhlis Aslan tutuklanırken, görevden uzaklaştırılan Aralık Kaymakamı Hayri Zorlu ile eşi Karakoyunlu Kaymakamı Nursan Vural Zorlu gözaltına alındı.
Bitlis: Görevden alınan Vali yardımcısı Salih Altun, Adilcevaz kaymakamı Özer Özbek, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ve Hizan kaymakamı Yakup Bölükbaşı meslekten ihraç edildi.
Kütahya: Hakkında yakalama kararı bulunan Yargıtay tetkik hâkimi Abdullah Uslu gözaltına alındı.
Eskişehir: 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda aralarında örgütün İl Milli Eğitim Müdürlüğü imamı ve İl kurumlar imamının da bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı.
Erzurum: Bir ilçe emniyet müdürü ile aralarında emniyet amiri, başkomiser ve komiserlerin de bulunduğu 10 rütbeli ile 4 polis memurunu gözaltına aldı.
Samsun: Aralarında eski İl Sağlık Müdürü ve başhekim yardımcılarının da bulunduğu 45 sağlık çalışanı ile Çarşamba'da 12 adliye çalışanı gözaltına alındı. Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak tutuklandı.
İzmir: Aralarında eski İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın da bulunduğu 11 kişi ise adli kontrol şartıyla a serbest bırakıldı.
Manisa: Aralarında eski MHP Manisa Milletvekili ve eski Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız'ın da bulunduğu 9 avukat ve 23 kişi tutuklandı.

Fatih ULAŞ - Hüseyin CUMALI- Ali ALTUNDAŞ-Yaser ÇAPAROĞLU-Rıdvan UYSAL-Tahir Aşkın KISACIK-Bülent ERTAŞ-Özkan AYDIN-Recep ÇİRİK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İl il FETÖ operasyonları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN